ВСЕ

Принесіть на кладовище молитву, а не сміття

На поминальні дні могили прийнято прикрашати квітами. Багато хто використовує для цього штучні квіти, виготовлені з пластику. При цьому не задумуючись про те, що ця практика шкідлива для природи і людини.
Такі сумнівні “прикраси”, опиняючись на сміттєзвалищі, розкладатимуться протягом століть, а хімічні речовини, які при цьому виділяються, потрапляють у підземні води, живлять рослини, які ми споживаємо, накопичуються в тваринах, рибі – і ми масово хворіємо, при цьому перекладаємо провину за це на когось іншого.
Часто штучні квіти просто спалюють і в повітря потрапляють тисячі небезпечних речовин з токсичними властивостями, що викликають онкологічні захворювання, послаблюють імунітет (згадайте про ризики коронавірусу!), викликають патології, ведуть до безпліддя тощо.
Навіщо ми несемо це сміття на кладовище? Щоб було не гірше, ніж у сусіда – такий вже український менталітет…
Є альтернативні варіанти, які можна використовувати, щоб повністю відмовитись від шкідливої ритуальної атрибутики – сухоцвіти, паперові чи живі квіти. Тим більше, що цього року поминальні дні пізні і квітів буде достатньо.
Священнослужителі наголошують, що ми повинні звертати увагу на справді важливі для спасіння речі, не забуваючи, звичайно, і про естетичне оформлення кладовищ. Але пластикова атрибутика не має духовної цінності. Душі наших близьких не потребують матеріальних речей, а тільки наших молитов.
Тож звертаємося до здорового глузду та свідомої християнської відповідальності за себе, ближніх і все Боже створіння — природу, і просимо відмовитися від пластикових квітів на цвинтарях. Згубна звичка повинна відійти в минуле. Принесіть на кладовище молитву, а не сміття! Але вибір за вами.