Політика

Чи отримують зарплату депутати міської ради?

На відміну від депутатів Верховної Ради, депутати ні сільської, ні міської, ні районної, ні навіть обласної рад не отримують за це заробітної плати. Вони здійснюють свою діяльність на безоплатній основі, на громадських засадах. Депутати місцевого рівня реалізовують депутатські повноваження, не пориваючи з основною роботою - виробничою чи службовою діяльністю. Тобто, це фактично – волонтери.
Депутат місцевої ради може працювати на будь-яких посадах на підприємствах, в установах чи організаціях, займатися підприємницькою діяльністю тощо.
Зарплату з місцевого бюджету отримують лише ті депутати місцевої ради, які обрані заступниками голови чи секретарем ради. Ось вони вже є посадовцями органу місцевого самоврядування, бо працюють у раді на постійній основі і тому не можуть суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, займатися підприємницькою діяльністю тощо, бо це вже буде кваліфікуватися як корупційне діяння.
Аналогічно не отримують зарплату в міській раді і члени виконавчого комітету – виборного виконавчого органу міської ради. Нагадаємо, у Новомосковську, за рішенням першої сесії новообраної міської ради, обрано 15 членів виконкому. Єдиний їхній привілей - на час засідань (це, як правило, раз на місяць) вони звільняються від виконання виробничих обов'язків з відшкодуванням їм середнього заробітку за основним місцем роботи.
Не треба плутати членів виконкому з працівниками відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, які працюють там на постійній основі й отримують заробітну плату з міського бюджету.
Деякі екс-кандидати в мери, які досі не знайшли часу для ознайомлення з чинним законодавством, у соцмережах вводять городян в оману, стверджуючи, що, мовляв, 15 членів виконкому – це багато, це «роздутий управлінський апарат, який утримується за наші з вами кошти, за рахунок податків, які сплачують у міський бюджет трудящі Новомосковська». Цікаво, як збиралася керувати містом людина, яка не знає основ законодавства про місцеве самоврядування? Чи, мабуть, головне – погучніше крикнути, побільше бруду вилити? Так начебто вибори вже скінчилися…
Недарма в народі кажуть: не сумує дятел, що співати не може - його й так весь ліс чує.