Депутат місцевої ради може працювати на будь-яких посадах на підприємствах, в установах чи організаціях, займатися підприємницькою діяльністю тощо.
Зарплату з місцевого бюджету отримують лише ті депутати місцевої ради, які обрані заступниками голови чи секретарем ради. Ось вони вже є посадовцями органу місцевого самоврядування, бо працюють у раді на постійній основі і тому не можуть суміщати свою службову діяльність з іншою роботою, займатися підприємницькою діяльністю тощо, бо це вже буде кваліфікуватися як корупційне діяння.
Аналогічно не отримують зарплату в міській раді і члени виконавчого комітету – виборного виконавчого органу міської ради. Нагадаємо, у Новомосковську, за рішенням першої сесії новообраної міської ради, обрано 15 членів виконкому. Єдиний їхній привілей - на час засідань (це, як правило, раз на місяць) вони звільняються від виконання виробничих обов'язків з відшкодуванням їм середнього заробітку за основним місцем роботи.
Не треба плутати членів виконкому з працівниками відділів, управлінь та інших виконавчих органів ради, які працюють там на постійній основі й отримують заробітну плату з міського бюджету.
Деякі екс-кандидати в мери, які досі не знайшли часу для ознайомлення з чинним законодавством, у соцмережах вводять городян в оману, стверджуючи, що, мовляв, 15 членів виконкому – це багато, це «роздутий управлінський апарат, який утримується за наші з вами кошти, за рахунок податків, які сплачують у міський бюджет трудящі Новомосковська». Цікаво, як збиралася керувати містом людина, яка не знає основ законодавства про місцеве самоврядування? Чи, мабуть, головне – погучніше крикнути, побільше бруду вилити? Так начебто вибори вже скінчилися…
Недарма в народі кажуть: не сумує дятел, що співати не може - його й так весь ліс чує.