ВСЕ

Щоб платити менше: як змінити постачальника газу?

З 1 серпня 2020 року ціна природного газу є договірною. З появою ринку газу ми маємо змогу змінювати постачальника, обираючи того, який пропонує газ дешевше. Чимало хто у Новомосковську вже радіє меншим цифрам у платіжках. Пропонуємо покрокову інструкцію, як змінити постачальника палива для того, щоб зменшити свої витрати.
Сама процедура не вимагає перекладання газових труб чи заміни лічильника. Для початку треба обрати нового постачальника газу, яких нині понад три десятки з цінами від 6,99 грн до 10,80 грн за куб. Перелік компаній з порівнянням цін можна знайти на багатьох сайтах, зокрема, gasoteka.ua-energy.org. І одразу стане зрозуміло, що ціна, яку пропонує Дніпропетровськгаз Збут, є однією з найбільших в Україні (9,89 грн). Можна продовжувати сплачувати їм, а можна поворушитись і згадати, що ми на ринку. Наприклад, КП «Новомосковськтеплоенерго» користується послугами ГПК Нафтогаз Україна.
Далі для підстраховки слід зайти на сайт Національної комісії, що здійснює державне регулювання у галузі енергетики та комунальних послуг, і перевірити, чи обрана вами компанія має право на постачання.
Якщо ви вже визначилися з компанією, слід подати заяву-приєднання до обраного постачальника. Це можна зробити онлайн, надіславши компанії скановане чи сфотографоване звернення на електронну скриньку, або особисто прийти до компанії та подати пакет документів.

Які документи потрібні? До заяви-приєднання до нового постачальника слід додати паспорт, ідентифікаційний код, документи, якими посвідчується право власності чи право користування приміщенням, документи, які може вимагати постачальник (їхній перелік має вказуватись на сайті постачальника, наприклад, останній рахунок за газ).

Процес зміни постачальника безоплатний, він має відбутися протягом 3 робочих тижнів. Через 6 тижнів ваш старий постачальник має виставити остаточний рахунок за спожитий газ, який треба сплатити протягом 10 днів після отримання.
Новий постачальник має надіслати вам повідомлення щодо дати, з якої почне надходити природний газ. Для цього відведений 20-денний термін.
Контактувати зі старим постачальником газу й витрачати нерви не потрібно. Старий постачальник не має права примушувати споживача отримувати у нього дозвіл на від’єднання. Новий постачальник просто має підтвердити ваше приєднання, після чого оплата за газ відбувається за новими реквізитами.
Але якщо ви маєте борги за газ, то спершу доведеться їх сплатити, і тільки після цього отримаєте можливість змінити постачальника.
Поки триває процес зміни постачальника, споживачу ніхто не має права відключати газ. За усе спожите паливо за цей період слід сплатити старому постачальнику за його тарифами. У разі потреби посилайтеся на постанову НКРЕКП від 30.09.2015 № 2496.

Як відстежувати ціни на побутовий природний газ? Кожен постачальник зобов'язаний їх публікувати на власному сайті.