ВСЕ

Житлові субсидії в Новомосковську: кому відмовили в призначенні?

Під час прийому громадян з особистих питань до міського голови неодноразово зверталися зі скаргами жителі Новомосковська, яким у міському управлінні праці та соціального захисту населення відмовили в призначенні житлових субсидій. Тому це питання було винесене Сергієм Рєзніком на службову нараду, де керівництво УПСЗН детально проаналізувало роботу щодо надання державних соціальних пільг і субсидій населенню.
Заступник начальника УПСЗН Олена Калюжна повідомила, що житлова субсидія є безповоротною адресною державною соціальною допомогою мешканцям домогосподарств, які не можуть самотужки платити за житлово-комунальні послуги.
В попередньому опалювальному сезоні 2020-2021 років житлові субсидії отримували 5835 домогосподарств міста.
25 червня 2021 року УПСЗН в автоматичному режимі здійснило призначення субсидій на період з 01.05.2021 року (неопалювальний період). Воно проведене після отримання результатів проведення верифікації Міністерством фінансів України, доопрацювання програмного забезпечення «Інформаційно-обчислювальним центром Мінсоцполітики» та отримання на запити УПСЗН необхідної інформації про розмір доходів та своєчасність платежів субсидіантів.
Для проведення автоматичного розрахунку житлових субсидій було зареєстровано 5016 домогосподарств. З них:
- субсидію розраховано 4376 домогосподарствам;
- на неопалювальний сезон 1898 домогосподарств мають субсидію у розмірі 0 грн і вартість їхніх комунальних послуг не перевищує розмір обов’язкового платежу;
- 358 домогосподарствам субсидія не розрахована у зв’язку із заборгованостями з оплати компослуг, покупкою майна на суму понад 50 тис.грн чи транспортного засобу тощо.
12 липня 2021 року 2120 одержувачам житлових субсидій кошти за травень-червень 2021 року були перераховані на загальну суму 1 млн 463 тис.грн.
Крім того, перераховані також кошти отримувачам пільг за червень 2021 року в сумі 956 тис.грн, з них:
- у готівковій формі 1587 особам на суму 656 тис.грн;
- у безготівкові формі 1410 особам на суму 300 тис.грн.
291 домогосподарств субсидію не розраховано на наступний термін відповідно до верифікації Міністерством фінансів України. Іншими словами, у них є критерії, які не дають право призначити житлову субсидії. Нагадаємо, що відповідно до вимог постанови Кабміну від 19.05.2021 №505 право на субсидії втрачають ті, хто:
- здійснив покупку квартири, земельної ділянки, транспортного засобу, товарів довгострокового використання на суму понад 50 тис.грн;
- має банківський депозит у сумі понад 100 тис.грн;
- здійснив купівлю-продаж валюти чи банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тис.грн;
- декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів, за винятком перебування на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною;
- має заборгованість з оплати ЖКП та з оплати аліментів понад 3 місяці;
- не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;
- має авто, якому менш ніж 5 років з дати випуску;
- має два і більше автомобілів, яким немає 15 років з дати випуску;
- не має доходів і при цьому ніде не навчався, не працював, не мав статусу безробітного (іншими словами, отримує зарплату в конверті);
- будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має у власності більше ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок).
Ще 591 домогосподарствам, яким раніше призначалася житлова субсидія, необхідно подати нові заяви та декларації, оскільки вони є орендарями, індивідуальними забудовниками, будинки яких не прийняті в експлуатацію, внутрішньо переміщеними особами, особами, субсидія яким була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку), які не проживають за місцем реєстрації.
Для унеможливлення скупчення відвідувачів в приміщенні УПСЗН та з метою вжиття заходів щодо запобігання поширенню COVID-19 зазначене управління здійснює прийом документів для призначення житлових субсидій за попереднім записом за телефонами:

(098) 943 81 08

(099) 608 79 96

або через офіційний веб-сайт Мінсоцполітики: https://subsidii.mlsp.gov.ua.
- Визначаю пріоритетне завдання для колективу управління праці та соціального захисту населення - забезпечити реалізацію державної соціальної політики на території міста Новомосковська в суворій відповідності з вимогами чинного законодавства України для того, щоб гроші платників податків потрапляли до тих громадян, які цього реально потребують, - підсумував службову нараду міський голова Сергій Рєзнік.