ВСЕ

У Новомосковську пройшов футбольний турнір пам’яті Максима Білого. ФОТО

Відомий український футболіст, півзахисник Максим Білий народився 27 квітня 1989 року в Новомосковську. Вихованець міської ДЮСШ. Відомий виступами за команди ФК «Харків», «Металург» (Запоріжжя), «Зоря». У складі молодіжної збірної брав участь у Чемпіонаті Європи з футболу серед молоді 2011 року.
Восени 2011 року Максим отримав травму: ведучи повітряну боротьбу, він травмував голову. Незабаром футболіст став скаржитися на постійний головний біль. За чутками у футболіста утворилась пухлина головного мозку, проте керівники «Зорі» відмовлялися говорити про хворобу Білого, який лікувався в Ізраїлі та Німеччині.
Був виписаний з клінік, розпочав відновлювати фізичну форму, але не вийшло - знову відбулося загострення хвороби. А 14 вересня 2013 року стало відомо про смерть Максима.
Цього року в Новомосковську започаткували турнір з міні-футболу на честь видатного футболіста нашого міста. організатор турніру – Новомосковський міський центр фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх» та міська Федерація футболу.
Змагалися 10 команд у форматі 5х5. Місцем проведення ігор не випадково обрали спортивний майданчик 1-ї школи – саме тут Максим зробив колись свої перші удари по м'ячу.
Ігри проходили у двох групах:
- група А: «Гудок», «Газовик», «Випускники», ДЮСШ-2, «Спартак»;
- група Б: «Сінто», «Едем», «Україна», ДЮСШ-1, ДЮСШ-3.
Півфінали: «Газовик» - «Едем» 7:1, «Гудок» - «Сінто» 1:1 (в серії пенальті перемогла команда «Сінто»).
Фінальна гра між «Газовиком» і «Сінто» розпочалася з символічних ударів по мячу синів Максима Білого – Артема і Максима. Гра закінчилася перемогою «Газовика» - 4:2.
Медалі, грамоти та кубок переможцям разом з міським головою Сергієм Рєзніком вручали й сини Максима Білого.
Кращим бомбардиром турніру визнано Дар’єва Романа («Газовик») - 18 голів, кращим захисником - Салабая Антона («Сінто»), кращим воротарем - Волинця Дмитра («Газовик»).
- Плануємо зробити цей турнір традиційним, проводитимемо його щорічно, - сказав, вітаючи учасників і переможців змагань, Сергій Рєзнік. – Новомосковськ пишається спортивними досягненнями наших земляків. Маю впевненість у тому, що невдовзі вони зможуть займатися на оновленому центральному стадіоні міста.