ВСЕ

Чому температура в квартирах у період різкої відлиги зменшилася?

Слово температура латинського походження і означає «нормальний стан». Діапазони допустимої температури приміщень для опалення зазначені в ДБН В.2.5-67:2013 (Державні будівельні норми України. Опалення, вентиляція та кондиціонування).
Так, допустима температура в опалювальний період може становити у спальній кімнаті, вітальні, кабінеті 22,0±3,0°С, а в кухні, гардеробній, коморі тощо 19,5±4,0°С.
Мікроклімат у квартирі визначається багатьма факторами. У першу чергу це температура зовнішнього повітря.
Циклон, що протягом тижня вирував над Україною, 22 січня так само раптово був витіснений потужним антициклоном. Перепад температур був вражаючим.
Що повинен зробити оператор котельні, коли бачить зниження температури зовнішнього повітря? Увімкнути котли на більшу потужність. При плюсовій температурі у відлигу – відповідно зменшити температуру теплоносія. Такі інструкції. За словами директора КП «Новомосковськ теплоенерго» Валерія Федорченка, так і було зроблено.
Але інструкція не враховує той факт, що стіни багатоповерхівок за тиждень холодів промерзли і ще не встигли нагрітися. Тому в ряді помешкань на наступний день після потепління стало надто прохолодно.
Реагуючи на скарги городян в соцмережах, міський голова віддав розпорядження директору КП пiдвищити температуру теплоносiя на 5 градусiв вище за графік.
В такі періоди, а також в період надто високих літніх температур жителі комфортніше почуваються в тих будинках, які належним чином утеплені – стіни, вікна, двері, підвали, під’їзди, горища. В кінцевому результаті це, окрім комфорту проживання, дає ще й непогану економію коштів, що витрачаються на обігрів/кондиціонування.