ВСЕ

Встати, суд іде!

Особисто я приємно вражений. Виявляється, не все в Україні вирішують гроші. У громади міста кілька років тому нахабним чином кілька депутатів відкусили шмат землі по центральній вулиці – більш ніж півтисячі квадратних метрів перед будинком №46 по вул. Гетьманській.
Жодних документів не оформлювали, бо – царьки, їм ніхто не указ. На масові протести жителів навколишніх будинків ніхто не зважав. А керівництво міста навіть не відповідало на письмові листи з сотнями їх підписів.
На захопленій землі рейдери звели магазини і почали заробляти.
Заднім числом підробили документи і зареєстрували право власності на свої торгові павільйони. Причому, не в Новомосковську, а на краю області – в ЦНАПі села Нива Трудова Апостолівського району. Ну як діти малі, чесне слово, смішно…
Численні публікації з цього приводу не могли не чути й не бачити правоохоронні органи. Але до пори до часу закривали на рейдерів очі. Так само, як очі закривало й керівництво міста, і депутатська більшість. Бо в магазинах був інтерес не лише місцевих депутатів.
Але скільки ниточка не в’ється…
Місцева прокуратура нарешті подала позов до суду в інтересах міської громади в особі власника земельної ділянки - Новомосковської міської ради – з вимогою прибрати незаконні конструкції і повернути землю громаді. Оскільки аргументів на свій захист у відповідача не було, в судовому засіданні договорився навіть до того, що міська рада не має права бути позивачем у даній справі. На його думку, належним позивачем має бути обласний Департамент державної архітектурно-будівельної інспекції. Це саме та організація, яка на основі недостовірних даних видала сумнівні накази про реєстрацію повідомлення про початок виконання будівельних робіт та про про готовність об`єкту до експлуатації.
На сьогодні вже є рішення Господарського суду Дніпропетровської області від 18.01.2021.
Зацитую кілька абзаців по суті:
За позовом Новомосковської місцевої прокуратури Дніпропетровської області в особі Новомосковської міської ради, м. Новомосковськ, Дніпропетровська область
до Відповідача-1: Державного реєстратора Комунального підприємства "Центр реєстрації та надання послуг" Нивотрудівської сільської ради ПІБ, с. Нива Трудова, Дніпропетровська область
Відповідача-2: Товариства з обмеженою відповідальністю "Віланта 2018", м. Новомосковськ, Дніпропетровська область
про скасування державної реєстрації права власності на нежитлову будівлю та зобов`язання відповідача-2 повернути земельну ділянку
Вимоги прокурора про скасування державної реєстрації права власності на нежитлову будівлю (торгівельні павільйони), розташовані за адресою: м. Новомосковськ, вул. Гетьманська, 46 б, проведену за ТОВ "Віланта 2018" на підставі рішення державного реєстратора - Комунального підприємства "Центр реєстрації та надання послуг" Нивотрудівської сільської ради №45626091 від 21.02.2019 з одночасним припиненням речових прав ТОВ "Віланта 2018" на вказану нежитлову будівлю (торгівельні павільйони) (№ запису 30386014) - є обґрунтованими.
Як було встановлено судом, нежитлова будівля є самочинним будівництвом.
Така будівля розташована на земельній ділянці, що належить Новомосковській міській раді та не була відведена відповідачу-2 для забудови у встановленому порядку.
Крім того, відповідно до відповіді Комунального підприємства «Новомосковськ водоканал» № 443 від 12.05.2020, в районі будинків №№ 44-50 по вул. Гетьманській проходить водопровід. Санітарна зона 5.0 п.м. по обидві сторони від осі водопроводу. Частина самовільно зайнятої відповідачем-2 ділянки перебуває в охоронній зоні вказаних комунікацій та в охоронній зоні земель транспорту. Частиною 2 ст. 114 Земельного кодексу України встановлено, що у межах санітарно-захисних зон забороняється будівництво житлових об`єктів, об`єктів соціальної інфраструктури та інших об`єктів, пов`язаних з постійним перебуванням людей.
Компетентним органом для звернення до суду з цим позовом є Новомосковська міська рада, як власник земельної ділянки, на якій розташоване самочинне будівництво.
Відповідачем використовується земельна ділянка по вул. Гетьманська, 46б в м. Новомосковську за відсутності правовстановлюючих документів на таку ділянку. Підстави реєстрації за ТОВ "Віланта 2018" нежитлової будівлі (торгових павільйонів) Новомосковській міській раді не відомі.
Разом з тим, незважаючи на обізнаність позивача про зайняття ТОВ "Віланта 2018" земельної ділянки комунальної власності за відсутності правових підстав та здійснення останнім самочинного будівництва, позивач не здійснював та не висловлював намір здійснити жодних дій, спрямованих на усунення порушення прав територіальної громади м. Новомосковська.
Керуючись положеннями Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»Земельного Кодексу УкраїниГосподарського Кодексу УкраїниЦивільного кодексу України, ст. 7374123129231232233236-241326 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Скасувати державну реєстрацію права власності на нежитлову будівлю (торгівельні павільйони), розташовані за адресою: м. Новомосковськ, вул. Гетьманська, 46 б, проведену за ТОВ "Віланта 2018" (місцезнаходження: 51200, Дніпропетровська область, м. Новомосковськ, вул. Гетьманська, 53; ідентифікаційний код: 42124544) на підставі рішення державного реєстратора - Комунального підприємства "Центр реєстрації та надання послуг" Нивотрудівської сільської ради №45626091 від 21.02.2019 з одночасним припиненням речових прав ТОВ "Віланта 2018" на вказану нежитлову будівлю (торгівельні павільйони) (№ запису 30386014).
Зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Віланта 2018" повернути територіальній громаді міста Новомосковська в особі Новомосковської міської ради земельну ділянку, розташовану в районі будинку 46 б по вул. Гетьманська, м. Новомосковськ, привівши її у придатний для використання стан шляхом знесення нежитлової будівлі (торгових павільйонів), загальною площею 505,2 кв.м (додаткові відомості: А - торговий павільйон, а - ґанок, І - замощення, ІІ - замощення, № 1 - хвіртка, № 2 - ворота, № 3 - огорожа, № 4 - газон, № 5 - паркомісце).
Відмовити у задоволенні позовних вимог прокурора до Державного реєстратора Комунального підприємства "Центр реєстрації та надання послуг" Нивотрудівської сільської ради ПІБ (місцезнаходження: 53810, Дніпропетровська область, с. Нива Трудова, вул. Каштанова, 6).
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Віланта 2018" на користь Дніпропетровської обласної прокуратури витрати зі сплати судового збору у розмірі 4204 грн.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного провадження. Рішення може бути оскаржено до Центрального апеляційного господарського суду через Господарський суд Дніпропетровської області протягом 20 днів з дня складення повного судового рішення.
Повний текст рішення складений та підписаний 25.01.2021.
Суддя М.О.Ніколенко


Мова не йде про магазини – хороші вони чи погані в цих незаконних павільйонах, якісні чи неякісні там продукти. Йдеться про те, що якщо хтось щось вкрав, то повинен віддати. Хочеш займатися бізнесом – займайся, але чесно, на конкурентних засадах, сплачуючи податки.
Окрема розмова – про політичне обличчя деяких наших обранців, які мало переймаються мораллю, а використовують депутатський мандат у власних корисливих цілях. І вони не обмежуються кіосками, діяльність їх багатогранна. Наприклад, такий же мутний похоронний бізнес, який зараз нове керівництво міста намагається вивести з тіні. А ми цих рейдерів, незважаючи ні на що, обираємо – знову і знову, бо, бачте, перед виборами вони трішки «засіяли» деякі мікрорайони гречкою. І дарма, що гречка вкрадена у нас же самих…
На фото:
1. За кілька років до захоплення клумби вздовж пішохідної доріжки були висаджені ці декоративні клени. Всі знищені.
2.  Наглядачем на будівництві кіосків працював щойно звільнений з мерії після скоєння двох корупційних діянь перший зам міського голови депутат Карачевцев
3. Починалося все зі спилювання дерев, які хоч якось утримували пил з проїжджої частини і створювали в квартирах затишок