Проєкт рішення передбачав виділення коштів:
- для фінансової підтримки водоканалу, які могли б хоча б частково убезпечити місто від загрози обмеження водопостачання Дніпроводоканалом через величезні борги;
- на облаштування по місту свердловин (бюветів) для забезпечення людей водою все на випадок відключень чи пошкодження мереж ворогом;
- на сплату частину «тіла» кредиту в 70 млн грн, взятого на капремонти доріг і тротуарів;
- на фінансування ремонту пожежної машини, щоб не гинули рятувальники;
- на фінансування обладнання мобільних місць відпочинку особового складу понтонно-мостового полку;
- на фінансування невідкладних потреб міськвідділу поліції;
- на проведення ремонтів дворових проїздів;
- на ямковий ремонт міських доріг;
- на благоустрій території навколо Літака;
- на закупівлю пального комунальникам;
- на видалення аварійних дерев;
- на придбання продуктів для формування продовольчих наборів для соціально вразливих категорій городян;
- на придбання технічної солі для комунальників на зиму;
і ще багато на чого корисного для жителів Новомосковська.
То чому ж депутати не проголосували за важливі для міста рішення?
Якщо коротко, то причина в чварах, надутих губах і інтересах власного бізнесу депутатів.
Для прикладу, депутати від Батьківщини. Їх уже кілька років очолює Олександр Мірошник – підприємець, найбільше відомий тим, що займається бізнесом у міському парку, а ще - викопаним котлованом між будинками 48 і 50 по Гетьманській, де обіцяв збудувати чотирьохповерховий торговий центр. Дозвіл на будівництво отримав ще в 2006 році, але досі нічого не будує, доставляючи чимало клопоту жителям – тріщини в фундаменті 50-го будинку, багаторічна занедбаність території мікрорайону. Чому за 16 років його не примусили зробити обіцяне або повернути земельну ділянку місту, щоб принаймні там облаштували бульвар? Бо пан Мірошник вмів домовлятися з усіма мерами, а за невжиття ними заходів голосував на сесіях так, як треба. А з нинішнім мером - найшла коса на камінь.
Ще не забулися істерики О.Мірошника під час останніх виборів, коли кандидат в мери Сергій Рєзнік заявив, що в цьому мікрорайоні порядок буде наведений, а орендар або збудує обіцяне, або загорне свою яму і на цьому місці буде зона відпочинку. Мірошник, теж кандидат у мери, кинувся за підтримкою ще до одного такого ж кандидата – Глущенка, який мав більше шансів на мерство. На яких умовах домовлялися – все й так зрозуміло, бо Мірошник заявив, що знімає свою кандидатуру на користь Глущенка. З очевидною перспективою: щоб яма залишалася.
Ні один, ні другий мером не стали. Але депутатом Мірошник став, хоча конкретно за нього виборці не голосували – він був у списку БЮТ першим кандидатом. Тож тепер в сесійній залі усіма можливими способами пручається, мобілізує всіх своїх партійців-депутатів для блокування рішень, які зачіпають його приватні інтереси.
Чому Мірошник і його К0 проголосували проти іншого рішення - передачі парку з балансу збанкрутілого КП «НККП» на баланс іншого комунального підприємства? Бо в разі прийняття рішення парк нарешті оформлять як власність міста, а після війни зроблять, як і обіцяв чинний міський голова, повну його реконструкцію, щоб він став дійсно парком для сімейного дозвілля й відпочинку, щоб городяни за розвагами не возили дітей у Дніпро. Але… Кількох депутатських голосів не вистачило – рішення не прийняте, все залишається як було, а пан Мірошник продовжує називати парк Сучкова: «Мій парк».
Важлива деталь: О.Мірошник платить в бюджет міста значно менші суми за оренду майже гектара паркової землі, яку він там займає. За документами парк є рекреаційною зоною, тому ставка орендної плати встановлена на рівні 3%. Але в його дитячому кафе «Жук», навіть не ховаючись, торгують алкоголем. А значить має платити 12% - в 4 рази більше! В цивілізованих країнах за ухилення від сплати податків дають з десяток років ув’язнення. А у нас – сидять у сесійній залі й голосують за власні інтереси.
І взагалі: дитяче кафе і алкоголь!
Цікаво, але під час останньої сесії Мірошник тричі був упійманий на брехні й спробах маніпулювання фактами й сам це привселюдно визнав.
До відома. В план реконструкції парку входить і його невід’ємний елемент - пляж, і його теж необхідно приводити до цивілізованого вигляду. Як і нормальний туалет, який повинен з’явитися в парку - безкоштовний, з кімнатою матері і дитини. Але ці плани депутати не підтримали.
Так само не проголосувала команда Мірошника за рішення про коригування плану «червоних ліній», щоб на місці котловану між Гетьманською 48 і 50 нарешті з’явився хоча б якийсь об’єкт. Тим більше, що забудовник взяв на себе зобов’язання привести в порядок дорогу вздовж 48-го будинку й облаштувати територію навколо 50-го будинку. Але не проголосували, тож яма буде й надалі «радувати» око жителів мікрорайону. А Мірошник буде продовжувати записувати відео-пасквілі й розповідати, який він патріот міста.
Інше партійне угруповання, яке голосує з надутими губами, – депутати від «Слуги народу». Від них на виборах теж був кандидат у мери – житель Підгородного Михайло Вишневський, його кандидатуру городяни не підтримали. Але депутатом він став. Невідомо, на що тепер «слуги» ображаються, адже краще було дивитись, кого беруть собі в передвиборчі списки: один депутат-«слуга» криворіжець С.Алєксєйченко рік тому з ганьбою склав свої повноваження після кількох гучних відео-скандалів з курінням невідомої речовини і тиском на підприємців. Іншу депутатку-«слугу» мер звільнив за зловживання в підпорядкованій їй комунальній установі й передав матеріали правоохоронцям. А підпорядкованого першому заму мера Т.Здренику (теж з партії «СН») директора КП «НККП» мер звільнив за фінансові порушення, виявлені в ході аудиту – і матеріали теж направлені правоохоронцям. Там був не просто повний безлад в бухгалтерії й відсутність звітних документів щодо закупівель і тендерів - купували все, що заманеться, доходило до смішного: купили 2 тисячі 1,5л пляшок мінералки і не можуть згадати, хто її випив. Сірі схеми на цьому підприємстві працювали багато років. А профільний зам на них «чомусь» уваги не звертав. Тепер «слуги» теж голосують за принципом «А Баба Яга проти».
Чому ображений ще один колишній кандидат в мери С.Мороз, здогадатися теж не важко…
Ось таким чином і приймаються депутатами рішення, виходячи з якихось власних інтересів.
Але чому при цьому нехтуються інтереси міста, зневажаються інтереси його жителів? Невже депутати вважають, що городяни не розберуться, «хто єсть ху»?
P.S. Список депутатів, які не побажали проголосувати за згаданий проєкт рішення, див. в нашій публікації "Сумно аж за край: пройшла сесія міської ради"