ВСЕ

Браконьєрів вистежують за допомогою дронів

В період нересту риби ловити «чорних рибалок» допомагають два безпілотні літаки та чотири дрони. Вони обладнані тепловізорами. Це дозволяє патрулювати з неба не лише вдень, а й вночі. Про це повідомили у департаменті екології та природних ресурсів облдержадміністрації.
Робота «летючих помічників» ефективна. Щодня патрульні виявляють порушників. Дані про навігаційні координати одразу передають поліцейським та рибінспекторам. Ті фіксують порушення, складають протокол.
Окрім працівників поліції, на браконьєрів чатують екоінспекція, рибоохоронний патруль, громадські активісти. Цьогоріч вперше долучили поліцейських громади. Рейди проводять неочікувано. Перевіряють не тільки водойми, а й ринки.
За квітень нв Дніпропетровщині затримали 274 порушника правил риболовлі під час нересту. Вони нанесли державі збитків на понад 112 тис грн. Матеріали передають до слідчих органів для відкриття кримінальних проваджень.
Нагадаємо, що Дніпропетровщині нерест триватиме до 10 червня. У цей час можна рибалити лише з берега однією вудкою на один гачок. Вага вилову не має перевищувати 3 кг.
Про порушення правил риболовлі під час нересту можна повідомляти на гарячу лінію: 096 400 02 50.