ВСЕ

У Новомосковську створять індустріальний парк: що це таке?

На сесію, що запланована на 5 березня, виноситься питання щодо затвердження Програми розвитку земельної ділянки, яку звільнив завод Інтерпайп НМТЗ. На ній у перспективі планується створити індустріальний парк.
Напередодні, 3 березня, у виконкомі презентували проєкт індустріального парку Новомосковська з попередньою назвою NOVA-PARK. У заході взяли участь міський голова Сергій Рєзнік, голова депутатської комісії з питань земельних відносин, комунальної власності та містобудування Марк Шухман, радник комітету Верховної Ради з економічної політики Володимир Панченко та заступник голови Асоціації індустріальних парків України Дмитро Хорішко.
НАВІЩО ПОТРІБЕН ІП
У Новомосковську спостерігаються процеси затяжної економічної деградації, на містоутворюючих підприємствах скорочується виробництво, працездатне населення виїжджає в пошуках роботи.
Індустріальний парк – це промислова території з уже підготовленою інженерно-транспортною інфраструктурою, набором необхідних сервісів, спрощеними регуляторними процедурами та пакетом інвестиційних стимулів для виробничих підприємств. Його створення має покращити інвестиційну привабливість міста, стати підґрунтям забезпечення зайнятості працездатного населення та підвищення якості життя. Це підтверджено досвідом багатьох країн світу, де завдяки ІП спостерігалося стрімке зростання інвестицій і ВВП. На сьогодні в Україні є лише 3 діючих ІП, тоді як у сусідніх країнах – більше 1000.
У Новомосковську досі керівництво міста не задумувалося над тим, щоб громада заробляла кошти – витрачали лише те, що зібрали в якості податків з працюючих городян, та регулярно випрошували кошти в обласному й державному бюджеті. Тому місто застигло у розвитку, ЖКГ в занепаді, а місто знаходиться за всіма показниками на дні загальноукраїнських рейтингів. З початком функціонування ІП маємо шанс на суттєві позитивні зміни.
ВИГОДИ ДЛЯ ЗАІНТЕРЕСОВАНИХ СТОРІН
Вигоди для інвесторів. Відповідно до Закону «Про індустріальні парки»: безвідсоткові позики; цільове фінансування з бюджетів для облаштування ІП; звільнення від сплати ввізного мита на комплектуючі, устаткування й обладнання для облаштування ІП і для здійснення господарської діяльності; надання коштів ДФРР; пільги з податку на нерухоме майно та земельного податку; мінімальна орендна плата на земельні ділянки. Відповідно до Закону «Про державну підтримку інвестиційних проектів із значними інвестиціями»: звільнення від сплати окремих податків та зборів; звільнення від оподаткування ввізним митом нового обладнання та комплектуючих; переважне право інвестора на придбання використовуваної земельної ділянки у власність.
Вигоди для підприємців: мінімізація витрат матеріальних, фінансових, трудових і часових ресурсів, необхідних для започаткування господарської діяльності.
Вигоди для міської громади: створення близько 3 тисяч нових робочих місць в ІП та понад 9 тисяч супутніх робочих місць поза ІП для обслуговування потреб ІП; зарплата працівників ІП - не менше трьох мінімальних (це вимога Закону «Про індустріальні парки»); активізація господарської діяльності в місті; збільшення надходжень до міського бюджету від нових робочих місць у вигляді податків: у межах ІП – понад 300 млн.грн, поза ІП (до різних бюджетів) – понад 350 млн.грн; відродження території міста, її соціально-економічний розвиток.
ЩО МОЖЕ ВКЛЮЧАТИ ІП
1. Логістичний блок: склади для агропродукції, вкл. холодильники; склади поштових операторів; перевалочний залізничний центр; річковий порт; перевалочний центр для розбудови Донбасу.
2. Торговельна зона: товари широкого вжитку; оптовий ринок сільгосппродукції; стокові магазини; виставково-комерційні приміщення; розважальна зона.
3. Машинобудівний кластер: агромашинобудування; важке машинобудування; технології екологічно нейтрального 3D-прінтінгу; виробництво металоконструкцій, обладнання для нафтогазового комплексу; центр підготовки технічних кадрів.
Важливо: законодавча вимога - всі виробництва екологічно чисті.
ОСНОВИ УСПІШНОСТІ ПРОЄКТУ
Новомосковськ має висококваліфіковані кадри та певну інфраструктуру поруч з відведеною земельною ділянкою.
Логістична привабливість території – перехрестя «захід-схід» і «південь-північ».
Менша, у порівнянні з великими містами, вартість землі для логістичних і промислових об’єктів.
КОМЕНТАРІ
- Задача міської влади - підготувати територію, створити сприятливі умови для залучення внутрішніх та іноземних інвестицій, - прокоментував подію Марк Шухман. – Плануємо це зробити за 3 роки, не залучаючи кошти міського бюджету.
З ініціативою створення логістично-індустріального парку у Новомосковську виступив Сергій Рєзнік, який роз’яснював його переваги жителям міста під час виборчої кампанії.
- Я ретельно відслідковую тенденції розвитку територій в Україні і світі й переконаний, що за індустріальним парком – майбутнє Новомосковська, його оновлення, - сказав міський голова. - Комплексне освоєння цієї території прогнозовано матиме наслідком створення сучасної промислової, транспортно-логістичної та ринкової інфраструктури, що підвищить рівень конкурентоспроможності міста і в кінцевому результаті збільшить надходження до міського бюджету. А значить – ми зможемо розв'язати незрівнянно більше кричущих проблемних питань, які не вирішувалися десятиліттями. Тому я вважаю, що за створенням індустріального парку – велике майбутнє Новомосковська і благополуччя новомосковських родин.