ВСЕ

Електропідстанцію «Новомосковська-150 кВт» реконструювали: обіцяють якісний струм

ДТЕК завершив реконструкцію високовольтної електропідстанції «Новомосковська-150 кВт», яка забезпечує електрикою 29 тисяч клієнтів. Як повідомляють в компанії, після встановлення нового трансформатора жителі Новомосковська, Губинихи, Орлівщини будуть отримувати якісне електропостачання.
«Новомосковська-150 кВт» – велика підстанція, яка живить електроенергією мешканців Новомосковська та прилеглих населених пунктів, а також 15 шкіл, 5 котелень, 4 лікарні та амбулаторії. Щоб забезпечити надійне електропостачання клієнтів та важливих інфраструктурних об’єктів й попередити масштабні відключення світла, компанією було прийнято рішення замінити старий трансформатор. Він 1966 року випуску, відпрацював понад 50 років та мав серйозні дефекти. А також не забезпечував можливість виконувати регулювання напруги під час зміни навантажень. Новий дозволяє це робити автоматично. Монтаж обладнання тривав майже 2 місяці, але роботи на енергооб'єкті проводилися без відключення клієнтів.
Крім того, оновлення підстанції допоможе забезпечити Новомосковськ та сусідні населені пункти додатковим резервом потужності, зменшити ризик аварій та перепадів напруги для кінцевих споживачів.
Роботи обійшлися в понад 36 млн грн, 22 млн з яких - заміна трансформатора.
Крім трансформатора, енергетики замінили вимикачі, які морально та фізично застаріли й не забезпечували надійного захисту від пошкоджень на лініях. Замість великогабаритних масляних вимикачів встановили сучасні вакуумні. Вони довговічні та надійні. А також не містять нафтопродуктів та інших небезпечних речовин, тому безпечні для навколишнього середовища. Також на підстанції були замінені застарілі та ненадійні віддільники та короткозамикачі 150 кВ. Замість них встановили сучасні технологічні елегазові, які допоможуть виключити ризик масштабних аварій та перерв в електроживленні клієнтів.