Політика

Доступно про вибори-2020: які є особливості?

Верховна Рада призначила чергові місцеві вибори на 25 жовтня 2020 року. Жителі Новомосковська голосуватимуть за міського голову, кандидатів у депутати міської, районної та обласної ради. Тому кожен отримає для заповнення 4 бюлетеня.

З 1 січня 2020 року вступив у силу новий Виборчий кодекс. Що є нового?

Вибори до міської ради пройдуть за новою пропорційною системою з відкритими списками, без можливості самовисування кандидатів у депутати - тільки в списках партій. Депутатські мандати отримають партії, які подолають 5%-бар'єр.

Зовнішній вигляд бюлетенів з виборів депутатів міської, районної і обласної рад змінився, зразок ми опублікуємо в одному з найближчих номерів газети. Зазначимо, що виборцям треба згадати правила написання індексу на радянських поштових конвертах.
Саме такими цифрами треба буде заповнити клітинку з номером кандидата від обраної Вами партії. Причому, наприклад, кандидата під третім номером потрібно записати як «03», а не «3». Треба бути уважним: через неправильний запис бюлетень може бути визнано недійсним. На цьому ми ще раз детально зупинимося в наступних номерах газети.

Кандидати можуть одночасно балотуватися на два рівня місцевих рад, наприклад, у депутати міської і районної ради.

Ще одним нововведенням є тендерна квота - не менше 40% представників однієї статі. Тобто, серед кожних п'яти кандидатів партійного списку буде як мінімум дві жінки.

Актуальне питання: чи можуть скасувати голосування через коронавірус? Правових підстав для цього немає, можливо тільки відстрочити голосування не більше ніж на 90 днів. Причиною такої відстрочки може стати оголошення в країні надзвичайного стану. Той, кому не вигідна присутність на виборчих дільницях людей старшого покоління, може лише залякувати їх можливістю зараження коронавірусом.