ВСЕ

Валентина Біла: «Лікуватися треба вчасно»

Пандемія дещо знизила темпи запланованої трансформації системи охорони здоров’я в Україні, спланованої в рамках медичної реформи. Локдауни, самоізоляція, заборона відвідувати людні місця… Міську лікарню Новомосковська включили до переліку закладів для госпіталізації пацієнтів з COVID-19, тож планові стаціонарні лікування там призупинили. Але ж хронічні болячки в людей нікуди не поділися. Що робити жителям Новомосковська? Це питання ми поставили Валентині Миколаївні Білій, заступнику головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності, завідуючій консультативною поліклінікою міської лікарні.

- Дійсно, наша лікарня зараз задіяна на всі сто відсотків у лікуванні пацієнтів з наслідками ураження коронавірусом. Але населення може звертатися за амбулаторною допомогою до нашої консультативної поліклініки. Поліклініка є структурним підрозділом міської лікарні і здійснює надання медичної допомоги населенню Новомосковська та Новомосковського району.
- Які послуги надає консультативна поліклініка?
- Передусім це консультації вузьких спеціалістів, діагностичні обстеження, медичні огляди, лікування амбулаторних хворих, у тому числі денний стаціонар, профілактичні програми, фізіотерапевтичне лікування, ЛФК, масаж. Всього медична допомога надається за 26 спеціальностями.
- Це безкоштовно?
- Якщо Ви отримали у свого сімейного лікаря електронне направлення, то огляд вузького спеціаліста та медична допомога в такому випадку надаються безкоштовно. Тут варто розуміти: направлення запроваджене, щоб Національна служба здоров'я могла відстежити і оплатити послуги, надані державою пацієнту. А ще е-направлення є певним запобіжником, щоб пацієнти менше ставили самі собі діагнози.
- Чи завжди має бути е-направлення від сімейного лікаря?
- Без е-направлень можна звернутися при невідкладних станах - ургентній патології, травмах ока, переломах, гострому болі. Не потрібне е-направлення до лікаря акушера-гінеколога, лікаря фтизіатра, психіатра та нарколога. Самозвернення може бути також до лікаря, у якого пацієнт із хронічним захворюванням перебуває під медичним наглядом.
Якщо ж пацієнт не бажає звертатись за направленням до сімейного лікаря та не перебуває в невідкладному стані, він може звернутися до лікаря, оплативши послугу згідно прейскуранту в реєстратурі поліклініки (на І поверсі).
- Де можна ознайомитися з розцінками?
- Вони є на сайті лікарні: новомосковська.лік.укр
- Для прикладу, скільки коштує здати без електронного направлення аналіз крові на цукор, пройти фізпроцедуру «д’арсонваль» і консультацію лікаря-терапевта?
- Аналіз крові на цукор - 13 гривень, одна процедура «д’арсонваль» - 15 грн, консультація терапевта - 52 грн.
- А які діагностичні обстеження можна пройти в поліклініці?
- У нашому закладі можна пройти лабораторні обстеження, ультразвукову діагностику, ФГДС, колоноскопія, гістероскопію та рентгенологічні обстеження. В найближчий час планується проведення холтеровського моніторування - лікар зараз навчається на курсах.
- Скільки пацієнтів звертається в середньому протягом року за медичною допомогою в поліклініку?
- За 2020 рік до поліклініки звернулися понад 116 тисяч пацієнтів, з них 1205 направлені для обстеження і лікування у профільні спеціалізовані відділення обласної клінічної лікарні. В денному стаціонарі було проліковано 389 пацієнтів.
- Чи слід городянам очікувати якихось новацій у роботі консультативної поліклініки?
- Так. Керівництво міста ініціювало відкриття влітку цього року жіночої консультації в складі консультативної поліклініки. Відповідне рішення вже затвердили на сесії міської ради. У виконання цього рішення з первинної ланки в поліклініку будуть передані лікарі акушери-гінекологи та акушерки. Також до складу консультативної поліклініки вводяться всі інші вузькі спеціалісти, які на теперішній час працюють в Центрі первинної медико-санітарної допомоги - дитячий кардіоревматолог, дитячий кардіолог, підлітковий гінеколог, ревматолог, хірург, лікарі офтальмолог, невропатолог, отоларинголог та інші.
- Як же безпечно відвідувати поліклініку, щоб не заразитися на COVID-19?
- Якщо є проблеми зі здоров’ям, то, незважаючи на пандемію, треба лікуватися вчасно. Самолікування може мати плачевні наслідки. У цьому випадку необхідно звернутися за висококваліфікованою консультативною лікарською допомогою для уточнення діагнозу та вирішення питання про подальше лікування. Звичайно, відвідуючи поліклініку, треба суворо дотримуватися встановлених протиепідемічних правил.
- Як працюють вузькі фахівці поліклініки?
- У дві зміни - з 8:00 до 18:00 години. Якщо виникають якісь запитання, телефон реєстратури нашої поліклініки: 098-066-50-23.
- Дякую за роз’яснення.

Розмовляв Вадим Червоноштан