ВСЕ

На сесії міської ради (11.12.2020)

Друга сесія Новомосковської міської ради пройшла 11 грудня. Голова територіальної виборчої комісії вручив депутатські посвідчення ще 8 депутатам, які минулої сесії з різних причин не прийняли присягу. Тепер у нас повноцінна міська рада у складі 38 депутатів.
Наші обранці ухвалили Регламент міськради – документ, що унормовує процедуру прийняття ними рішень.
Щоб забезпечити місто стабільним постачанням питної води і тепла в період новорічних свят, з бюджету для погашення боргів перед ДТЕК за електропостачання ухвалили виділити КП «Новомосковськ водоканал» - 1,8 млн грн, КП «Новомосковськтеплоенерго» - 4 млн грн. Але, як заявив під час брифінгу для ЗМІ міський голова Сергій Рєзнік, збиткова робота комунальних підприємств наразі детально аналізується і з початком наступного року будуть зовсім інші підходи до їх фінансування з міського бюджету, бо нинішній стан справ не є прийнятним.
Виділили також кошти міській лікарні на реконструкцію сис­теми киснепостачання для хворих на коронавірус.
Після сесії відбувся брифінг міського голови.
ГОЛОВНЕ З БРИФІНГУ МІСЬКОГО ГОЛОВИ СЕРГІЯ РЄЗНІКА
МЕРІЯ СТАЄ ІНТЕРАКТИВНОЮ
Під час брифінгу Сергій Рєзнік відповів на численні питання журналістів та прокоментував проблеми, які піднімають городяни в коментарях у Фейсбуці на його особистій сторінці та сторінці міської ради, котра нарешті запрацювала в інтерактивному режимі. Така комунікаційна взаємодія влади і громадян, на думку очільника міста, є вкрай важливою, особливо з урахуванням того, що вже 9 місяців прийоми жителів керівництвом міста фактично припинені.
Більш того, С.Рєзнік визначив завдання своїм заступникам, директорам комунальних підприємств і закладів створити власні сторінки у Фейсбуці, і що важливо – інтерактивні, щоб городяни мали змогу коментувати дії влади, критикувати, висловлювати пропозиції, задавати питання і якомога оперативніше отримувати на них відповіді.
У зв’язку з цим нові вимоги пред’явлені й до Інтернет-провайдера, який отримує гроші за надання своїх послуг в будівлі виконкому. Виявляється, на кожному поверсі виконкому – свій провайдер, а Інтернет – все рівно «ніякий». За словами міського голови, тут працюватиме той оператор зв’язку, який здатний забезпечити належну якість послуг. Нинішній стан мережі не дозволяє навіть вести онлайн-трансляції заходів. Тому прес-служба відзняті на сесії якісні відеоматеріали виклала на офіційному сайті ради.
ХТО ПЛОДИТЬ КІОСКИ?
По Великій Ковалівці поруч з «Новою Пош­тою» виросли 4 нових кіоска. Встановлювали їх поспіхом і чомусь вночі. Міський голова поінформував, що власником цих конструкцій є приватний підприємець Ігор Прищ, який ще 24 лютого 2020 року звернувся до тодішнього мера В.І.Літвіщенка із заявою про перенесення своїх двох кіосків, що стоять на перехресті вулиць Сучкова і В.Ковалівка і в порушення правил дорожнього руху закривають огляд водіям швидкої допомоги при виїзді на головну дорогу. Документи міським головою були підписані влітку, але перенести їх підприємець вирішив чомусь аж після виборів. І ще одне «чомусь»: нових кіосків уже не 2, а 4. В законності такої «арифметики» посадовці зараз розбираються.
Мер підтвердив своє ставлення до засилля кіосків у Новомосковську: місто не повинно вибудовуватися з МАФів, тим більше без узгодження з жителями навколишніх будинків. Він також розповів про заходи, які вживаються спільно з поліцією для боротьби з наливайками, що перетворилися на соціальне лихо. Біля одного з таких закладів торгівлі «на розлив» нещодавно сталася трагедія – був до смерті побитий молодий хлопець.
- Робота подібних закладів буде перевірена на предмет відповідності чинному законодавству, МАФи порушників або змінять профіль роботи, або будуть демонтовані, - заявив С.Рєзнік.
АВТОБУСИ: АБО - АБО
Містяни скаржаться на неякісну роботу громадського транспорту. Автобусні рейси до мікрорайонів відміняються без попередження, особливо увечері, те саме відбувається у вихідні дні, що створює значні незручності для пасажирів. На постійні скарги реакції влади немає.
Як повідомив С.Рєзнік, перевізник – ФОП «Заблуда» - має договір з міською радою, умови якого порушує в односторонньому порядку. Мером уже направлено листа на його адресу, де викладена вимога припинити вказані порушення. При невиконанні вимог договір буде розірвано.
Міський голова зазначив, що дія згаданого договору закінчується в квітні 2021 року, тому вже зараз готується новий конкурс з визначення перевізника. За словами С.Рєзніка, це ганебно, коли городян возять ЛАЗами, яким по 50 і більше років. В умови нового конкурсу вписують обов’язковість надання сучасного комфортного рухомого складу, збереження пільгового проїзду для визначених законодавством категорій громадян. Суттєві умови – не підвищувати оплату за проїзд, збільшити час курсування автобусів до мікрорайонів мінімум до 21.00 та оптимізувати маршрутну мережу, щоб покрити нею найвіддаленіші куточки міста. Додатково в намірах міського голови – запровадити окремі пільгові рейси для перевезення школярів на заняття і з занять. А задача влади – привести до ладу дороги, щоб не «вбивати» ці автобуси.
За словами С.Рєзніка, уже зараз кілька компаній згодні працювати в Новомосковську на таких умовах. Водночас, і нинішній перевізник заявив, що готовий теж вивести на лінії нові автобуси.
- Для мене немає різниці, хто буде возити пасажирів, переваг у конкурсі не матиме ніхто, - зазначив міський голова. - Ми відстоюватимемо виключно інтереси городян, щоб якість перевезень їх задовольняла й не було скарг.
Нагадаємо, керівники міста, починаючи з 1994 року, укладали договори на організацію пасажирських перевезень у Новомосковську саме з ФОП Заблуда. Керівник підприємства - Віктор Заблуда - протягом 2015-2020 років був депутатом міської ради від партії «Відродження», від якої балотувався на мера і С.Мороз (у 2010-2015 рр. - міський голова), а всі депутати від «Відродження» були дисциплінованими учасниками сесій на хлібозаводі, голосували «як треба». Тому не дивно, що досі ніхто з керівників міста не пред’являв В.Заблуді вимоги прибрати з маршрутів «керогази».
На цьогорічних виборах В.Заблуда знову став депутатом – тепер від партії «За майбутнє», список якої у Новомосковську очолює той же С.Мороз. І так могло тривати й надалі.
І що цікаво, зараз всі депутати «За майбутнє» разом з депутатами від Партії Зелених, починаючи вже з перших сесій, голосують «проти» або утримуються. Причому, навіть з питань, які не викликають суперечок. Прямо як у мультику «Баба Яга против». Тут абсолютно нічого нового: це намагання продемонструвати, що голосуватимуть «за», якщо їх бізнес-інтересам не заважатимуть. Будемо спостерігати за розвитком ситуації, оскільки інтереси деяких депутатів не завжди співпадають з інтересами городян.
ЦІНА ОДНОГО СЛОВА
Характерно, що під час сесії голова місцевого осередку Партії Зелених Роман Лєбєдєв виступив категорично проти формулювання в Регламенті міської ради, яке зобов’язує (цитуємо): «керівників розташованих або зареєстрованих на території міста підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності прибути на вимогу посадових осіб виконкому на засідання ради або її органів для надання інформації з питань, віднесених до відання ради та її органів, відповідей на запити депутатів».
На думку Лєбєдєва, ніхто не має права зобов’язувати громадянина приходити до виконкому – тільки запрошувати. Пояснення колег-депутатів Роман Георгійович чути не хотів, а вони намагалися йому розтлумачити, що для прийняття виважених законних рішень іноді може виникнути необхідність когось заслухати. Наприклад, щодо незаконного захоплення земельної ділянки. І якщо вимогу прибути порушник проігнорує, то міська рада зможе прийняти рішення щодо цього питання без врахування його позиції. І головне – у порушника не буде підстав позиватися до суду, що його демократичні права начебто порушені.
Одне-єдине слово, але як воно змінює підхід до боротьби з порушниками! Нагадаємо, триває досудове розслідування в рамках кримінального провадження, порушеного за фактом самовільного зайняття земельної ділянки в районі буд № 46 по вул.Гетьманській фірмою «Віланта 2018», в засновниках якої значиться не хто інший, як Р.Г.Лєбєдєв. За вказаним фактом прокуратурою області внесені відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42020040000000117 від 21.02.2020 за ч. 1 ст. 197-1 КК України. Очевидно, схема рейдерства сподобалася. Але повторити не вийде – депутати проголосували за обов’язковість прибуття громадян для надання необхідної інформації.
Цікаво, що новим Регламентом ради Р.Лєбєдєв обурився, але його абсолютно влаштовував попередній Регламент, яким дозволялося проводити сесії на хлібозаводі, що депутатська більшість і робила за активної участі депутатів від Партії Зелених.
«ЛИСТИ ЩАСТЯ» ВІД КОМСЕРВІСУ
КП «Комсервіс» розклеїв у дворах багатоповерхівок вимогу прибрати загородження, що заважають проїзду через двір транспорту – шлагбауми, стовпи, бетонні блоки тощо. Загалом у Новомосковську таких дворів 19.
З’ясувалося, що доручення «Комсервісу» провести перемовини з жителями щодо їх демонтажу підписав ще Віктор Літвіщенко, з терміном виконання до 30.06.2020р. як реагування на листи ДСНС стосовно перешкод для проїзду спецтранспорту. Чому виконувати почали лише зараз і в такій формі, не спілкуючись з мешканцями, невідомо. Це необдумані дії керівництва КП чи спланована провокація, покаже службове розслідування.
Як заявив Сергій Рєзнік, ситуація з перекриттям дворових проїздів давно вийшла з-під контролю влади. Тому зараз у кожному випадку треба розбиратися окремо. Зрозуміле занепокоєння жителів, двори яких іноді перетворюються в суцільний транзитний потік машин, але й «швидка допомога» та рятувальники повинні знати, де у дворах є проїзди, а де їх немає. Спецтранспорт повинен мати погоджену карту міста з нанесеними проїздами, бо встановлення на власний розсуд перешкод може призвести до біди.
Тому найближчим часом буде проведена інвентаризація загороджень, на деякі з яких раніше навіть були видані дозвільні документи. З мешканцями кожного двору зустрінуться представники виконкому і КП «Комсервіс», щоб спільно знайти вихід із ситуації. Можливо, десь достатньо буде в якості альтернативи встановити за рахунок бюджету «лежачі поліцейські», щоб жителі не переживали за життя і здоров’я дітей.
БУДЕ СУЧАСНИЙ МАГАЗИН
Територію навколо торгового комплексу «Акація» по вул.Гетьманській 47А обгородили. Люди цікавляться, що там буде. Виявляється, у липні 2020 року цей об’єкт, який фактично простоював, змінив власника, ним стало ТОВ «Акація-Істейт». Новий власник оформив необхідні дозвільні документи і розпочав реконструкцію будівлі. В місто планує зайти мережа магазинів, під вимоги якої й переобладнують приміщення. Термін завершення ремонтних робіт - грудень 2021 року.
Останніми роками розташовані тут торгові заклади та заклади громадського харчування фактично припинили свою діяльність, а будівля та навколишня територія занепадали.
МЕДИЦИНА
Сергій Рєзнік розповів про вирішення проблем міської лікарні, зокрема, переобладнання проблемних електромереж та закупівлю і встановлення генераторів як запасного варіанту енергозабезпечення.
- Ситуація з COVID-19 у нас контрольована, - запевнив він. – Зараз не всі пацієнти, які перебувають на стаціонарному лікуванні, хворі на коронавірус. А більшість хворих на ковід - з Новомосковського району.
ПАЛАЦ КУЛЬТУРИ «МЕТАЛУРГ» ЗАПРАЦЮЄ
Наразі триває діалог з дирекцією регіонального Фонду держмайна щодо ПК «Металург». Міська влада має намір взяти участь в організовуваному ФДМУ конкурсі й на пільгових засадах місто отримає цей об’єкт в оренду.
- Через кілька місяців ми повинні поновити роботу палацу культури, - висловив сподівання С.Рєзнік. - А після того, як приведемо в порядок документи щодо ПК «Металург», які знаходяться в ФДМУ, ми отримаємо об’єкт у власність міста - це я собі визначив як задачу 2021 року.
Нагадаємо, зараз палац культури «Металург» має статус нежитлового приміщення, а не закладу культури.
КАДРИ ВИРІШУЮТЬ ВСЕ
З приходом нового керівництва міста відбулися певні кадрові зміни. Це цілком зрозуміло, працювати повинна команда, яка буде підтримувати, а не вставляти палиці в колеса.
- Змінилися деякі керівники і будуть ще зміни, - заявив Сергій Рєзнік. – Незабаром пройде третя сесія міської ради, де ми абсолютно по-іншому розподілимо обов’язки між заступниками міського голови. Якісь структурні підрозділи виконавчих органів будуть ліквідовані як неефективні, натомість створимо нові із зовсім іншими задачами. Тобто, це не просто зміна назв – це зміна «функціоналу».
Наприклад, планується створити відділ внутрішнього контролю та аудиту, який контролюватиме діяльність комунальних підприємств, які зараз лише витягують гроші з бюджету.
- Ми цю ситуацію змінимо й покажемо, що КП можуть не проїдати, а навпаки - поповнювати міський бюджет, - сказав С.Рєзнік. – А з тими, хто не хоче чи не може ефективно працювати, ми будемо прощатися.