ВСЕ

ЗІГРІТИ МІСТО: жителі багатоповерхівок Кулебівки й Площадки почали масово встановлювати автономне опалення

Як ми вже повідомляли, цифри й факти свідчать про те, що централізоване теплопостачання Новомосковська сьогодні – це максимальний ступінь ризику. Тепло в місті є процесом постійної боротьби з різного роду обставинами: застарілістю обладнання, зношеністю мереж, розбалансованістю системи, підвищеним енергоспоживанням, високими тарифами та хронічними неплатежами значної частини населення. Звичайно, владі можна було, як і раніше, розслабитись і зовсім нічого не робити, але дочекались би остаточного зношення системи й настання техногенної катастрофи. Щоб не повторити долю Алчевська, у Новомосковську вже приступили до активної фази реалізації міської програми з децентралізації опалення.
З жителями багатоповерхівок Кулебівки й Площадки, які цієї осені вже не отримають тепло з котелень, посадовці виконкому за дорученням міського голови провели зібрання за місцем проживання, вияснили проблеми, вислухали питання. На Кулебівці залишилося 200 квартир на централізованому опаленні, на Площадці 240, решта уже встановили собі автономку в попередні роки.
Значна частина питань, що турбують мешканців, стосувалася системи надання матеріальної допомоги з міського бюджету для встановлення автономного опалення громадянам пільгових категорій та субсидіантам. Відповіді на них надавали начальник управління ЖКГ та КБ Євген Семенюк, директор КП «Новомосковськтеплоенерго» Валерій Федорченко та перший заступник міського голови Тарас Здреник, який є головою комісії, що розглядає подані заяви на матеріальну допомогу. Заяви мешканців Кулебівки й Площадки зараз приймаються в БК ім.О.Гончара по понеділках, вівторках і середах з 9:00 до 16:00.
Матеріальну допомогу не треба буде повертати - вона безповоротна. Її розмір залежить від кількості кімнат у квартирі – від 11500 до 20000 грн. Цих коштів наразі вистачає на встановлення сучасних електроконвекторів та стандартних інфрачервоних панелей.
Якщо у пільговиків у квартирах прописані родичі, які там не проживають, необхідно буде надати довідку про їх фактичне місце проживання, засвідчену кількома сусідами, копію договору оренди/найму на житло та копію свідоцтва про шлюб, якщо цей договір укладений на одного з подружжя, а підтвердити проживання потрібно іншого.
Стареньким, які за станом здоров’я не в змозі займатися встановленням індивідуального опалення, допоможуть соціальні працівники Терцентру (телефон гарячої лінії ТЦ для немобільних громадян 096-635-44-65).
Якщо є заборгованість з оплати за теплопостачання, комісія відмовить у наданні матеріальної допомоги. Вихід із ситуації – укладення договору з тепловиками про реструктуризацію боргу.
- Ми будемо максимально лояльно ставитися до звернень містян, – заявив Тарас Здреник. – Замерзнути не дамо нікому.
Жителі запитували, чому не поставити у дворах котельні для опалення всього будинку. Таку ідею у виконкомі обговорювали, але інвестори категорично не бажають вкладати кошти в подібні проєкти з огляду на низьку платіжну дисципліну населення. А ось модульну котельню на території відділу МНС (вул.Сучкова,103А) вони погодилися встановити, бо комунальні та державні заклади вчасно розраховуються за тепло. Ця міні-котельня буде опалювати підрозділ рятувальників, БК ім.О.Гончара та школу №4.
Чимало питань стосувалася технічної сторони встановлення автономного опалення. Відповіді на них потребували фахових роз’яснень представників газового та електрогосподарства. Тож у виконкомі була проведена спільна нарада з представниками ДТЕКу та міськгазу, на яку запросили соцпрацівників, комунальників, теплоенергетиків та активістів.
Головний інженер Новомосковського відділення АТ «Дніпропетровськгаз» Сергій Малий пояснив, що лише в окремих квартирах і будинках будуть надаватися дозволи на встановлення газового обладнання, оскільки існуюча газорозподільча система розрахована лише на наявність кухонних плит у кожній квартирі. Компанія наразі не займається посиленням своїх мереж. Тому рішення про дозвіл надаватимуть у кожному випадку індивідуально. Сергій Малий підсумував, що, на його думку, пріоритетним у Новомосковську має стати перехід саме на індивідуальне електроопалення.
А ось обленерго своєчасно підвело нові силові електрокабелі до кожного будинку, де відключають централізоване опалення, а розводку в під’їздах замінюють коштом міського бюджету - необхідні гроші для цього в бюджеті міста зарезервовані.
Начальник Новомосковського об’єднаного району електричних мереж ПАТ ДТЕК «Дніпрообленерго» Сергій Чистяков пояснив, що проєкти електроопалення потрібно затверджувати в РЕСі, у першу чергу тим, хто має пільги або отримує субсидію. Затверджений проєкт знадобиться і в тому випадку, якщо в Україні все-таки повернуть пільгові тарифи на електрику для будинків та квартир з електроопаленням.
Сергій Чистяков підтвердив, що на мікрорайонах Площадка та Кулебівка виділять до 5 кВт потужності на кожну квартиру, цього вистачить для роботи електрообладнання.
Додамо, що наразі електроопалення є найбільш вигідним як в установці, так і в подальшій оплаті за нього, оскільки дозволяє сплачувати як мінімум у 2-3 рази менші суми за обігрів приміщень у порівнянні з централізованим опаленням. До того ж, продукти згорання газу створюють дискомфорт сусідам при провітрюванні приміщень в опалювальний період.
Ми продовжуватимемо слідкувати за ходом переведення міста на автономне опалення й повідомлятимемо про проблеми та як їх вирішує влада.