ВСЕ
Інтерв’ю з Ольгою Тихоновою

Як у Новомосковську влаштувати дитину до дитсадка

Молоді батьки стикаються з великою кількістю питань під час пошуку місць та влаштування малюка до закладу дошкільної освіти. Не повністю вирішена проблема охоплення дошкільною освітою і в Новомосковську. Тож у батьків, які починають забіг під назвою «запишись у дитсадок», є чимало запитань. Аби знайти відповіді на найактуальніші з них, ми поспілкувалися з Ольгою Тихоновою, заступником міського голови
- Ольго Сергіївно, якою є ситуація в Новомосковську з місцями у дитсадках?
- Це важливе питання, оскільки відвідування закладу дошкільної освіти – серйозний етап у житті дитини. Адже саме в дитсадку дитина набуває основних навичок соціальної взаємодії з однолітками та іншими дорослими. Тож поки батьки на роботі, їхня дитина і в безпеці під наглядом фахівців, і здобуває необхідну дошкільну освіту.
У Новомосковську функціонує 10 закладів дошкільної освіти та 2 навчально-виховні комплекси при закладах загальної середньої освіти. В них зараз здобувають дошкільну освіту 2132 дитини.
Дошкільною освітою в місті охоплено 60% маленьких новомосковців, у тому числі 100% дітей п’ятирічного віку, для яких відвідування ЗДО перед початком навчання у школі є обов’язковим.
Завдяки відкриттю в місті після реконструкції дитсадка «Чебурашка» у 2020 році вдвічі скоротилась кількість дітей, не охоплених дошкільною освітою, їх у місті залишилось 296.
На жаль, дефіцит місць у дитячих садочках Новомосковська все ще зберігається. Він пов’язаний з тим, що у 90-і роки через економічну нестабільність і спад народжуваності дитсадки спорожніли і були передані в користування комерційним структурам. Тепер пожинаємо плоди…
- То як же влаштувати дитину до дитсадка, зберігши нерви і не вдаючись до корупції??
- У Новомосковську це можна зробити тільки через електронну чергу, стати в яку ви можете одразу після народження дитини. Про це є відповідний наказ начальника управління освіти від 15.12.2015 року №458 «Про зарахування дітей дошкільного віку до ДНЗ міста виключно на підставі попередньої електронної реєстрації».
Для здійснення електронної реєстрації батькам дитини слід зайти на сайт reg.isuo.org/preschools та пройти стандартну процедуру реєстрації, заповнивши форму заявки. Підтвердити заявку слід у 10-денний термін, звернувшись особисто на прийом до керівника обраного дитсадка і маючи при собі оригінали і ксерокопії паспорта та свідоцтва про народження дитини.
Подача в електронному вигляді заяви забезпечує попередню реєстрацію дитини в електронній черзі з визначенням дати постановки на облік, яка є основою формування черговості.
Така система забезпечує прозорість процесу зарахування дитини, оскільки дозволяє батькам відслідковувати статус поданої заявки і стежити за просуванням черги.
- Є чимало нарікань на те, що черга рухається не вперед, а назад…
- Рішенням Новомосковської міської ради від 7 липня 2017 року № 387 визначено перелік дітей пільгових категорій, які першочергово зараховуються до дитсадків та дошкільних підрозділів НВК. До них належать:
- діти військовослужбовців;
- діти військовослужбовців військових прокуратур;
- діти, потерпілі внаслідок Чорнобильської катастрофи;
- діти з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушеннями інтелектуального розвитку та/або сенсорними та фізичними порушеннями;
- діти з інвалідністю;
- діти, які перебувають під опікою чи у прийомних сім’ях;
- діти одиноких батьків (виключно вдів/вдівців);
- діти працівників закладів освіти міста у разі виходу на роботу.
Також правом першочергового зарахування в ЗДО міста користуються діти із сімей внутрішньо переміщених осіб.
- Чи існують якісь квоти на пільговиків?
- Ні, відповідно до зазначеного документа всіх дітей пільгових категорій ми зобов’язані зараховувати до дитсадків першочергово.
- За відсутності нових дитсадків за рахунок чого рухається черга?
- У 2020 році це сталося завдяки відновленню діяльності дитсадка «Чебурашка» - це 200 місць. А взагалі черга просувається переважно за рахунок тих дітей, які пішли до першого класу. Мушу додати, що останніми роками спостерігається тенденція до зменшення кількості дітей у черзі. Очевидно, це знову пов’язано зі зниженням народжуваності.
- Скільки дітей влаштовано в дитсадки за останні роки?
- У 2018 році – 702 дітей (з них 109 пільговиків і 23 внутрішньо переміщених осіб), у 2019 - 681 (в т.ч. 99 пільговиків і 16 ВПО), у 2020 – 588 (в т.ч. 85 пільговиків і 12 ВПО).
- Наскільки заповнені групи дитсадків?
- Відповідно до нормативних документів групи комплектуються для дітей віком від одного до трьох років – до 15 осіб, від трьох до шести років – до 20 осіб, різновікові – до 15 осіб.
До пандемії найбільш завантаженими закладами були «Ромашка», «Черемушки», «Дюймовочка», «Струмочок» та «Ластівка». А після введення карантинних обмежень кількість дітей, які відвідують дитсадки, значно зменшилась.
- Хто персонально займається реєстрацією дітей у черзі і хто цей процес контролює?
- Ведення електронної реєстрації та зарахування дітей здійснює керівник дошкільного навчального закладу. Контролюючим органом визначено управління освіти, безпосередня відповідальність – на начальникові відділу соціального захисту та дошкільної освіти Кузі Наталії Вікторівні.
- Якщо у батьків виникають питання чи скарги, чи можуть вони зв’язатися з керівництвом дитсадка?
- Безумовно, бо це питання прозорості діяль­ності закладів. Так само, як і щодо використання благодійних батьківських внесків – 1-го числа кожного місяця на сайтах дитсадків і шкіл (а кожен має свій сайт) керівники закладів оприлюднюють звіти, куди були використані кошти і на що конкретно. Хоча використовує кошти не адміністрація закладів освіти, а батьківські комітети. Тому навіть ці звіти публікуються за підписом одного з членів батьківського комітету.
Звернутися до керівника закладу освіти можна через електронну пошту із зазначенням своїх даних - прізвища, ім’я, по батькові, адреси, номера телефону. Якщо ваше звернення не анонімне, ви обов’язково отримаєте відповідь по суті питання.
Електронні адреси міського управління освіти та закладів дошкільної освіти Новомосковська:
- управління освіти nov_osvita@ukr.net
- НВК №5 olga-vilganuk@meta.ua
- НВК №17 novshkola17@i.ua
- ЗДО №3 «Ромашка» novromashka@gmail.com
- ЗДО №4 «Росинка» rosinka.dnz4@gmail.com
- ЗДО №5 «Веселка» nveselka5@gmail.com
- ЗДО №6 « Калинка» sad.kalinka6@gmail.com
- ЗДО №7 «Ластівка» lastivkadnz@gmail.com
ЗДО №8 «Черемушки» dnz8nov@gmail.com
ЗДО №10 « Дюймовочка» dnz10duimovochka@gmail.com
ЗДО №13 «Теремок» nteremok@gmail.com
ЗДО №14 «Струмочок» strumochok.dnz14@gmail.com.
- Дякую за роз’яснення.
Бесіду вів В.Червоноштан
ДОВІДКОВО. Газета «Новомосковська правда» продовжує виходити в обсязі і строки, зазначені у вихідних даних газети.
Газета розповсюджується безкоштовно для тих городян, хто виявив бажання її отримувати.
Той, хто раніше вже замовляв доставку газети і повідомляв свою адресу, буде отримувати газету і в наступному році. Для цього НЕ ТРЕБА телефонувати в редакцію - Ви вже є в базі даних наших читачів.
Щоб подати оголошення та замовити безкоштовну доставку газети (стосується тих, хто не отримує газету і хоче долучитися до числа читачів) чи у разі проблем з її доставкою телефонуйте 096-497-10-84.