Політика

Новообрана міська влада: перезавантаження

На найближчу сесію міської ради, яка запланована на 11 грудня, виносяться питання щодо повного переформатування виконавчого комітету і його структурних підрозділів. Мета – зробити виконком локомотивом змін на краще, а кожну посадову особу органів місцевого самоврядування – не пасивним спостерігачем, а активним поборником цих змін.
Планується здійснити кардинальний перерозподіл функціональних обов’язків між заступниками міського голови, переглянути доцільність нинішнього штатного розпису виконкому, його управлінь та відділів, прибравши існуючий хаос компетенцій. Головний критерій – кінцевий результат роботи, спроможність досягати суттєвих зрушень у ключових сферах життєдіяльності міста, покращенні життя городян.
Проєкт нового штатного розпису вже схвалили на засіданні виконкому.
Після сесії кожен із заступників зобов’язаний буде провести фінансовий і кадровий аудит на дорученій ділянці роботи, інвентаризацію комунального майна, проаналізувати ефективність його використання, витрачання бюджетних коштів, виконання всіх міських програм.
На підставі аналізу діяльності керівництва управлінь та відділів виконкому, комунальних підприємств, цілком вірогідно, будуть вжиті відповідні кадрові рішення.
Деякі люди з владних будинків, на думку багатьох городян, мали б піти самі. Тобто, не тільки колишній міський голова, а й ті дрібніші посадовці, які роками, а дехто й десятиліттями, дрімали по кабінетах, отримуючи зарплату з наших податків. Якщо позитивних результатів роботи немає, коней треба змінювати, бо переправа надто затягнулася в часі. Хто не спроможний чи лінивий, мають піти на заслужений (а дехто й не дуже заслужений) відпочинок. На їхнє місце повинні зайти нові люди - з новим баченням, енергією та системним мисленням. Принцип: не хочеш чи не можеш працювати на місто – звільни посаду для того, хто має нові сучасні ідеї та бажання змінювати місто на краще. Бо всі ми розуміємо: якщо мер буде “переставляти ноги” всім своїм сонним підлеглим, зрушень у місті не буде.
Результати аудиту планують оприлюднити для громадськості. Це те, чого у Новомосковську не було, причому - ніколи. Від цього маємо безкарність, повну непрозорість міста і останні місця у загальноукраїнському рейтингу від Transparency International.
Після сесії ми запитаємо кожного із заступників про його плани і бачення розв’язання проблем за напрямками роботи. Читайте інтерв’ю з ними в найближчих випусках нашої газети.