ВСЕ

Амбулаторія № 5 після реконструкції прийняла перших пацієнтів

Реконструкція амбулаторії загальної практики - сімейної медицини №5, що розташована по вул. Сучкова,124, тривала з жовтня 2020-го року. У березні поточного року мала б закінчитися, але при прийомці робіт були виявлені недоліки, які підрядник досі усував.
Ремонтні роботи обійшлися бюджету Новомосковська в 1 млн 147 тис.грн. А проєктно-кошторисну документацію виготовили за рахунок ЦПМСД. В результаті реконструкції площа амбулаторії збільшилася вдвічі – добудували понад 70 кв.м, де розмістили два кабінети лікарів, ізолятор, денний стаціонар, санітарні кімнати, хол для очікування з реєстратурою тощо. Раніше медперсонал тіснився в двох кімнатах, в одній з яких, наприклад, вели прийом, одночасно це був денний стаціонар та ще й лабораторія, а пацієнти чекали своєї черги у вузенькому коридорі.Тепер все окремо, а кожен працівник має своє робоче місце.
- Амбулаторія сьогодні задовольняє 80% потреб населення в медичній допомозі, - розповів головний лікар Новомосковського міського центру ПМСД Леонід Гінкота. - Це і консультації лікаря, і лабораторні обстеження на цукор, холестерин, загальний аналіз крові, загальний аналіз сечі, аналіз на гепатити і ВІЛ. А електрокардіографію, вимірювання тиску, доплерографію плоду та спірографію лікар може зробити прямо в своєму кабінеті.
На Животилівці працює також ще один підрозділ амбулаторії №5 – медичний пункт. Його відкрили в орендованому приміщенні, що розташовується навпроти школи №17. Там щосереди можна не лише відвідати сімейного лікаря, а й отримати послуги денного стаціонару, наприклад, поставити крапельницю.
Сьогодні амбулаторія №5 обслуговує 3278 жителів, у тому числі 712 дітей з Животилівки та прилеглих мікрорайонів. Їм більше не потрібно за кожною медичною послугою виїжджати в центральну міську поліклініку.
- Ще торік стан амбулаторії №5, яка обслуговує Животилівку та інші мікрорайони, залишав бажати кращого. Сьогодні це сучасний, просторий та зручний медичний заклад, - підсумував міський голова Сергій Рєзнік під час відкриття закладу. - Я вважаю, що реконструкція амбулаторії – це гарний приклад модернізації й осучаснення медичної галузі міста. Люди повинні отримувати якісні медичні послуги в комфортних та зручних умовах.
Він принагідно привітав медперсонал з прийдешнім професійним святом, подякував за самовіддану працю, побажав міцного здоров'я і медичному персоналу, і їх пацієнтам.