ВСЕ

А ви знали? В міській поліклініці є басейн

Басейн на першому поверсі поліклініки існує вже 45 років, але не працював жодного дня.
Історія така. У 1977 році в Новомосковську партійне керівництво перерізало стрічку на відкритті щойно збудованої поліклініки для дорослих. Так ось там згідно з проєктом був басейн. Чому ж ним ніхто не користується?
Причина стала зрозумілою, коли ми разом з нинішнім генеральним директором центральної міської лікарні Віктором Вишневським опустилися в підвал і поглянули знизу на чашу басейну (див. ФОТО). Прекрасний радянський бетон, але… цілком очевидно, що чашу заливали не за один раз, а робили кілька підходів. Це на ті часи було порушенням технології для будівництва подібних об’єктів. І ледве зробили пробне наповнення водою, як вода знайшла шпарину - басейн потік. Відтоді 45 років він простояв сухим і зберігся практично в первозданному вигляді.
Тоді, в часи будівництва розвинутого соціалізму, коли об’єкти здавалися, як правило, до річниці революції або до дня народження вождя пролетаріату, ніхто не наважився вголос заявити про брак. Тож рота закрили всім, а чашу досі використовували як архів і комору для всякої всячини.
- Одразу, як я дізнався про басейн, то здивувався такому його нераціональному використанню й водночас зрадів. Адже ми нещодавно відкрили на першому поверсі поліклініки нове відділення лікарні – реабілітаційне. Це концептуально новий підрозділ, який спеціалізується на відновленні пацієнтів після важких захворювань, дає можливість повернути їх на колишній рівень фізичної активності в найкоротші терміни. І тут такий сюрприз за сусідніми дверима – басейн! – не приховує емоцій Віктор Вишневський.
Він розповів, що водні процедури в залежності від виду навантаження позитивно впливають на всі органи та системи організму. Тому в лікарні буде впроваджено методики гідротоніки - лікувальних вправ у воді під керівництвом інструктора.
Тож керівництво лікарні вже має плани щодо відновлення роботи басейну, який сприятиме більш ефективному одужанню пацієнтів, котрі перенесли, наприклад, інсульт чи отримали ушкодження опорно-рухового апарату, потребують витягування хребта тощо.
Чашу басейну, яка має розміри 6х4х1,3м, ремонтуватимуть поетапно – спочатку зіб’ють кахель, заштукатурять внутрішні поверхні, а потім залучать спеціалізовану фірму, яка зробить заливку із пластифікованого тришарового ПВХ, покритого захисним акрилом. Це новітній метод, що забезпечує повну гідроізоляцію чаші басейну й дозволяє заощадити на оздоблювальних роботах. Паралельно зроблять ремонт у приміщенні. Для людей, обмежених у пересуванні, облаштують спеціальний міні-ліфт для спуску і підйому. Передбачать кошти на закупівлю фільтрів, дезінфекційних засобів, реагентів, приладів для вимірювання рівня рH води тощо.
- Наш басейн буде унікальним саме тим, що знаходиться прямо в корпусі реабілітаційного відділення, - додав Віктор Вишневський. - Такого немає навіть в лікарні імені Мечникова, а це, до речі, на сьогодні єдина лікарня на всю область, де є басейн. Але навіть там відділення реабілітації знаходиться в одному місці, а басейн – в іншому. А у нас все буде поруч – і лікарі, і лікувальна фізкультура, і фізіопроцедури, і басейн. До цього додається ще й можливість підсилити процес реабілітації новомосковців грязелікуванням у Солоному Лимані, що завдяки домовленостям керівництва міста й курорту вже працює.
Як уже писала "Новомосковська правда", міське управління праці та соцзахисту населення з листопада минулого року постійно формує групи на оздоровлення протягом 15 днів на безкоштовній основі в Солоному Лимані, тел. для довідок 0689278209.
Важливе питання: чи безкоштовними будуть водні процедури в басейні? Як повідомив Віктор Вишневський, лікарня уклала з Національною службою здоров’я України договори на надання медичних послуг населенню з багатьох напрямків, серед них – і реабілітаційний пакет послуг. І держава оплачує ці послуги. Тож для тих, хто підписав декларацію з сімейним лікарем і матиме направлення, процедури будуть безкоштовними. Для решти пацієнтів встановлять і оприлюднять тариф, і вони теж зможуть відвідувати оздоровчі процедури.