ВСЕ

Опалювальний сезон у Новомосковську: готовність номер 1

Комунальне підприємство «Новомосковськтеплоенерго» завершило підготовку всіх чотирьох котелень до початку нового опалювального сезону. Роботи, заплановані на міжопалювальний період, виконані.
Так, здійснено промивку 8 котлів на котельнях підприємства, еколого-теплотехнічні режимно-налагоджувальні роботи 3-х котлоагрегатів, проведено заміну мереж теплопостачання від ТК-55 до будівлі центру комплектування та соціальної підтримки (колишній військкомат), по вулиці Сучкова ТК-58-ТК-73, на площі Героїв ТК-49-ТК-51 та теплопунктів.
Також проведено перевірку стану обмурування котлів, боровів та вентиляційних каналів, зроблено промивку розподільчих мереж теплопостачання, технічне діагностування та опосвідчення 6 котлоагрегатів, перевірку контурів заземлення обладнання та опору ізоляції мереж, повірку контрольно-вимірювальних приладів, повірку та технічне обслуговування приладів обліку споживання газу, ревізію запірної арматури на теплових мережах.
Наразі проведені гідравлічні випробування мереж, йде їх заповнення водою. Оперативно усуваються виявлені пошкодження.
Тобто технічно КП «Новомосковськтеплоенерго» на 100% готове вчасно і якісно увійти в опалювальний сезон. Проте неможливо бути впевненими на ті ж 100% в його безпечному проходженні, оскільки сума заборгованості населення за опалення в минулі зими сягає 42 млн грн. Тому керівництво підприємства знову звертається до боржників з проханням ліквідувати заборгованості. Це дасть змогу розраховуватися з постачальниками природного газу, які його надають лише за умови передоплати.
В Уряді прогнозують, що з об’єктивних причин прийдешній опалювальний сезон буде найскладнішим за всі роки Незалежності України, оскільки ворог прицільно обстрілює енергетичну інфраструктуру. В цих умовах теплопостачальним підприємствам важливо мати фінансові й матеріальні ресурси для оперативної ліквідації можливих аварійних ситуацій, виконання поточних ремонтних робіт.
Коли ж у будинках стане тепло? Тут нічого не змінюється порівняно з попередніми роками. Як повідомив директор КП «Новомосковськтеплоенерго» Валерій Федорченко, опалення ввімкнуть, коли середньодобова температура 3 дні поспіль становитиме менше +8°С.
Він також зазначив, що існуючі тарифи на теплопостачання вже 4 роки поспіль залишаються незмінними, востаннє їх коригували в жовтні 2018 року, хоча складові тарифу зросли в рази.
Прогнози синоптиків свідчать про те, що жовтень буде відносно теплим. А тому очікувати на запуск опалення новомосковцям варто орієнтовно з листопада.
Проте під час опалювального сезону температура в квартирах буде дещо нижчою, ніж раніше. За встановленими Урядом нормами, температура повітря в житлових приміщеннях (за умови їхнього утеплення) повинна бути на рівні +18°С, а в наріжних кімнатах +20°С. Нижня гранична норма температури в помешканнях складатиме +16°С. Така температура є нормою для більшості країн Європи та світу.
В Уряді також запевнили, що отримувачам субсидій не варто хвилюватися - в Держбюджеті на надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг передбачено достатньо коштів.