ВСЕ

Не для всіх: чи мають право на існування металеві гаражі між багатоповерхівками?

На сесії депутати вирішували, кому давати дозвіл на металеві гаражі в центрі міста, а кому ні. Більшість із цих тимчасових споруд у Новомосковську розміщені незаконно, без правовстановлюючих та дозвільних документів, тобто фактично маємо факти самозахоплення території. Такі (в більшості іржаві, брудні й обписані рекламою наркотиків) гаражі мулять око, псують зовнішній вигляд прибудинкової території, абсолютно не створюють затишок у дворі, захаращуючи публічний простір. Є й такі, що, мов мухи, обсіли по периметру дитсадки і школи. А що коїться між гаражами і за ними – розповідати не треба.
Металевий гараж не є об'єктом нерухомості, оскільки його розташування легко змінити без втрати функціональності і цілісності конструкції. Якщо ж такий гараж розміщується на землі комунальної власності, то для нього потрібно оформлення договору оренди на землю. Звичайно, зі сплатою певних сум до міського бюджету. Але ніхто нічого не платить десятиліттями, принаймні офіційно.
Зараз в рамках зусиль по наповненню міського бюджету осине гніздо начебто розворушили і люди почали подавати заяви до виконкому з проханням узаконити незаконне. Заяви зобов’язані розглянути на сесії і по кожній ухвалити рішення.
Під час голосування за гаражі на околицях питань не виникало, а ось у центрі міста - думки депутатів розділилися. Так, наприклад, депутат Олександр Мірошник запропонував надавати дозволи на розміщення гаражів у багатоповерховій забудові (цитуємо) «або заслуженим людям, або ветеранам, або інвалідам або ще комусь; якщо людина принесе документ, що він інвалід чи заслужений лікар України чи щось іще, то питань немає».
Під час бурхливого обговорення якось різонули слух слова про намір накласти заборону на приватизацію земельних ділянок у центрі міста «простим громадянам». Тобто, жителів дехто вже починає ділити на простих і непростих…
Навіть якщо вести мову про надання права встановлювати гаражі лише пільговим категоріям новомосковців, то пільговиків зараз надто багато й території для всіх не вистачить. І невже хтось не розуміє, що гараж, який дадуть право узаконити ветерану другої світової війни, він неодмінно візьме, але потім перепродасть іншій особі?
- Я не розумію, в чому різниця, чому заслуженому лікарю маємо надавати дозвіл, а іншим – ні, - висловив свою думку міський голова Сергій Рєзнік. - Я вважаю, що треба напрацювати Програму і надавати дозволи відповідно до неї. А якщо не давати, то не давати нікому.
Як стверджують депутати-старожили й екс-мери, років 15 назад міська рада приймала рішення про заборону розташування гаражів у центральній частині міста. Тільки ніхто з них не пояснив, чому вони жодного самовільно встановленого гаражу за ці 15 років не знесли і не примусили їх власників поповнювати бюджет орендною платою.
Вирішувати спірне питання мали б з урахуванням зборів жителів, у дворах яких розміщуються ці металеві будки. Але у Новомосковську жоден багатоповерховий будинок не має узаконеної прибудинкової території. Посадовці ніколи не піднімали питання щодо визначення меж та передачі прибудинкових територій у відання будинкових комітетів. Бо таким чином під вікна будинків масово встановлювали свої кіоски. На сьогодні проблема зрушила з мертвої точки: у виконкомі із залученням голів будинкових комітетів вже розробляють проєкт рішення щодо прибудинкових територій, який винесуть на сесію.
По факту ж маємо таке: одним громадянам депутати затвердили проєкти землеустрою щодо відведення земельних ділянок у центрі міста під гаражі, іншим – відмовили.
Очевидно, депутатам було б доцільним поки що це питання поставити на паузу…