ВСЕ

Поверніть наш стадіон

Новомосковский стадіон «Металург» був побудований у 1974 році, на ньому тренувалися спортсмени з різних видів спорту, проводилися змагання міського та обласного рівня, довгі роки він був доступний для занять спортом мешканцям міста.
Чверть дерев’яних сидінь для глядачів встигли замінити на пластикові. Газон завжди підтримувався в належному стані, тому тут проводилися матчі чемпіонату України з футболу. На нашому стадіоні свого часу грав молодіжний склад футбольного клубу «Дніпро-1», він навіть був домашним стадіоном і для ФК «ВПК-Агро» з Магдалинівки, що грає в першій лізі.
Зараз стадіон «Металург» знаходиться на балансі Новомосковського центру фізичного здоров'я населення «Спорт для всіх».
Згідно договору №338-сп/19 від 18.10.2019 року та відповідно до рішення Дніпропетровської обласної ради від 07.12.2018р. № 397-15/VІІ “Про обласний бюджет на 2019 рік» (зі змінами), замовником його реконструкції є Департамент капітального будівництва Дніпропетровської облдержадміністрації.
Даним договором було передбачено закінчення реконструкції стадіону «Металург» до кінця 2020 року. Але з серпня 2020 року роботи по реконструкції стадіону не проводяться у зв’язку з припиненням фінансування.
На 2021 рік кошти на реконструкцію стадіону «Металург» в обласному бюджеті не передбачені. Але понад 2,5 млрд грн виділили на понад 100 інших інфраструктурних проєктів по області, у т.ч. запланували звести та оновити 22 спорткомплекси, басейни, стадіони.
Виникає питання: навіщо було влаштовувати розруху в Новомосковську, а потім кидати об’єкт напризволяще? Від відповіді на це питання ухиляються всі ті, хто лобіював ремонт на рекордну суму в майже 200 млн грн, 73 млн з яких уже сплачені підряднику за демонтажні роботи.
27 лютого перед стадіоном громадські активісти разом зі спортивною спільнотою міста провели акцію «Поверніть наш стадіон». Мета акції – привернути увагу посадовців усіх рівнів до потреб городян, сприяти виділенню фінансування для якнайшвидшого завершення реконструкції.
Директор ДЮСШ Сергій Скляренко розповів, скількох учасників Олімпійських ігор, Чемпіонатів світу, Європи, майстрів спорту з легкої атлетики виховав Новомосковськ і висловив жаль з того приводу, що зараз і вони, і підростаюче покоління легкоатлетів вимушені тренуватися й готуватися до змагань у неналежних умовах.
Виконавчий директор обласної Федерації легкої атлетики Олександр Охріменко підкреслив, що ремонт стадіону почали здійснювати за проєктом, який не узгоджувала жодна з Федерацій – ні футболу, ні легкої атлетики міста чи області, через це неможливо навіть передбачити, змагання якого рівня здатний буде приймати стадіон після реконструкції.
- Розвинена спортивна інфраструктура є ознакою сучасного міста, - сказав міський голова Сергія Рєзнік. - Важко собі уявити сучасне немаленьке місто без стадіону, футбольних полів, місць для занять спортом, басейну, спорткомплексу. Але, на жаль, без цього нам доводиться жити у своєму місті, бо всього цього у Новомосковську немає. Я абсолютно поділяю бажання й вимоги спортсменів міста, пересічних городян щодо недопущення перетворення стадіону в довгобуд, завершення його реконструкції, щоб він став епіцентром спортивного життя Новомосковська, щоб на стадіон повернулися всі бажаючі займатися фізкультурою і спортом. Тому я підтримав сьогоднішню акцію, яка не має жодного політичного підтексту. Місту потрібний стадіон! Так само, як потрібний і басейн, і багато чого іншого, чого городяни сьогодні позбавлені. Як міський голова я намагаюся робити все, щоб гроші на завершення реконструкції стадіону було виділено: підписую звернення, проводжу на цю тему зустрічі. Але дуже важлива в цьому питанні й підтримка громади. І я радий, що така згуртованість у нас є!
Сергій Рєзнік також повідомив, що звертався з цього питання до народного депутата Владислава Бородіна, який обіцяв допомогти.
Учасники акції записали відеозвернення до голови облдержадміністрації, міністра молоді та спорту України, Президента України із закликом про сприяння у виділенні фінансування на завершення реконструкції стадіону «Металург».