ВСЕ

Прокуратура проти паліїв побутового сміття: карають тих, кому не доходить

24 березня 2022 року мешканка села Оленівка Новомосковського району Дніпропетровської області, всупереч правилам утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, заборони спалювання всіх видів відходів на території, підпалила побутове сміття із хмизом та іншими рослинними рештками на території власного домоволодіння, допустивши загоряння сухої трави та розповсюдження вогню за напрямком сильного вітру сухим трав’яним покривом на сухий очерет, а в подальшому частково на сільськогосподарське поле.
Внаслідок вказаних злочинних дій вогнем спричинено спалювання стерні, сухих дикоростучих трав та очерету площею 5,55 га.
За процесуального керівництва Новомосковської окружної прокуратури Дніпропетровської області до суду скеровано обвинувальний акт за ч. 1 ст. 245 КК України.
Жінці загрожує покарання у вигляді штрафу від 300 до 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеження волі на строк від 2 до 5 років, або позбавленням волі на той самий строк.