ВСЕ

Тарифи на комуналку в Україні: які послуги подорожчали

ГАЗ

Ми звикли до єдиного тарифу, тому не можемо зрозуміти, як на одному поверсі багатоквартирного будинку вартість газу для різних квартир може бути різною. Але це реальність. По-перше, українці вже платять окремо за газ як товар та за його постачання. По-друге, ми можемо самостійно обрати постачальника (в Україні їх понад 50 і ціни у них суттєво різняться між собою).
Ціни на газ для населення в січні 2021-го по Україні коливаються від 7,22 грн до 10,80 грн за куб.м.
Ще одна графа у платіжці передбачає плату за розподіл (доставку) газу. Ми платимо за це облгазам. А вартість встановлює Нацкомісія, що здійснює державне регулювання в сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП). У кожному регіоні ціна різна. На 2021 рік тарифи по Україні збільшилися в середньому на 40%.

ТЕПЛО

Тарифи на тепло піднялися по всій Україні і здорожчали від 5,5% до 50% залежно від регіону. У Новомосковську на формування тарифу значно вплинула розбалансованість системи теплопостачання, викликана некомпетентними й необдуманими діями влади з переведення міста на автономне опалення.

ХОЛОДНА ВОДА

Вартість холодної води для побутових споживачів збільшилася по Україні на 10-15%. Її підвищили через те, що зросли тарифи на передачу електроенергії, а витрати на електрику становлять в тарифі на холодну воду понад 50% - тож одне подорожчання потягнуло за собою інше.

ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЯ

Кабмін скасував пільговий тариф на електроенергію у 0,9 грн/кВт/год для населення на перші 100 кВт/год та встановив з 1 січня 2021 року фіксовану ціну для побутових споживачів на рівні – 1,68 грн/кВт/год. Цей тариф діятиме до 31 березня 2021 року. Скоріш за все, йдеться про подальше зростання ціни на електроенергію для населення після цієї дати (в середньому на 30%).
І наостанок - одна спільна причина для підвищення всіх тарифів – з 01.01.2021 зросла мінімальна зарплата, і вона в цьому році зросте ще раз.
Нагадаємо, що рішенням міської влади тарифи для населення Новомосковська на воду, водовідведення, теплопостачання ЗАЛИШАЮТЬСЯ НЕЗМІННИМИ. Відшкодування комунальним підприємствам різниці з тарифах лягає додатковим тягарем на міський бюджет.
Керівництво міста звертається до городян з проханням з розумінням поставитися до зусиль влади Новомосковська щодо соціального захисту населення в цей непростий період і докласти максимум зусиль для СВОЄЧАСНОЇ І ПОВНОЇ ОПЛАТИ комунальних рахунків.