Цієї осені в Новомосковську тепло запустять з 1 листопада.
А що з тарифами? Як повідомили у міськвиконкомі, тарифи для населення залишаються на рівні 2018 року. Утримання ціни, нижчої за собівартість, призведе до прямих збитків за опалювальний сезон для КП «Новомосковськтеплоенерго» як мінімум у 24,5 млн грн, які компенсуватимуть з міського бюджету. Про це під час засідання виконкому повідомив директор КП Валерій Федорченко.
Втім, утримання тарифу від зростання не спонукає багатьох користувачів централізованого опалення вчасно за нього розраховуватися - борги населення міста за тепло складають на сьогодні 31,5 млн грн.
В розрізі будинків заборгованість складає:
- Гетьманська, 32 – 486 тис.грн;
- Гетьманська, 47 (3-8) під’їзди – 485 тис.грн;
- Гетьманська, 47 (1 і 2-й під’їзди – всього 70 квартир!) – 598 тис.грн;
- Гетьманська, 53 – 528 тис.грн;
- Микити Головка, 22 – 488 тис.грн;
- Українська, 7 – 458 тис.грн;
- Короленка, 3 – 423 тис.грн та ін.
Щоб не припинялася подача тепла, з міського бюджету вимушені щорічно надавати багатомільйонні дотації тепловикам, аби ті могли своєчасно розраховуватися за газ. Не розрахуються – газу не буде, ера соціалізму давно закінчилася.
Керівництво КП «Новомосковськтеплоенерго» вживає безпрецедентних заходів щодо боротьби з неплатниками. Час умовлянь закінчився, війна перейшла в судовий простір. Так, за 10 місяців поточного року подано вже 829 позовів. Рішенням суду блокуються банківські картки неплатників. Крім основної суми боргу, вони в примусовому порядку сплачують судові витрати та послуги державних виконавців.
Кошти, які йдуть на підтримку тепловиків, ідуть з бюджету міста, тобто їх у рівній мірі платить кожен житель міста, незалежно від того, живе він в багатоповерхівці чи в приватному секторі. Виникає питання: чому мешканець приватного сектора повинен дофінансовувати хитруватого мешканця багатоквартирної забудови? Витрачені з бюджету кошти могли б піти, наприклад, на асфальтування додатково ще якоїсь вулиці на Решкуті чи на Кулебівці. Це несправедливо! Виходить якась колективна відповідальність і половина міста від цього потерпає. Проблему покликана вирішити децентралізація опалення. В ситуації з Новомосковськом - чим скоріше, тим краще. Тоді кожен відповідатиме за себе і від неплатників не страждатимуть інші, а бюджет отримає додатковий ресурс на реалізацію добрих справ. Лише порахуйте: якщо зараз на 70 мільйонів капітально ремонтують 12 вулиць з тротуарами, скільки ще можна всього зробити, якщо прокинеться совість у боржників!
Як наголосив Валерій Федорченко, підприємство почне опалювальний сезон своєчасно. Але є чіткий графік погашення заборгованості, який тільки приростатиме додатковими сумами з початком подачі теплоносія. Згідно з графіком, якщо до 15 січня увесь 100% борг не буде закритий, місто залишиться без газу, а значить і без тепла. У тому числі не лише житловий сектор, а й лікарні, школи, дитсадки тощо. Іншими словами, зараз неплатники тримають в заручниках усе місто.
В ході виконкому міський голова Сергій Рєзнік повідомив, що міська влада змінює підходи до відносин з будинками, які мають заборгованості. До її погашення про ремонти ліфтів, підвалів, дахів за рахунок коштів міського бюджету будинки-боржники можуть забути. Стимулюватимуть лише добросовісних власників житла.
- Це буде нелегкий опалювальний сезон, - зауважив Сергій Рєзнік. - Ми залишаємо тариф 2018 року, йдучи в цей нелегкий час назустріч городянам. Це чимале додаткове навантаження на наш не надто великий міський бюджет. Але при цьому ми очікуємо кращої платіжної дисципліни від споживачів централізованого опалення. Погасіть борги, бо якщо взимку будуть пориви й аварії на тепломережі, у комунальників не буде навіть коштів їх усувати, а страждатимуть порядні платники.
Ті, хто не в змозі погасити всю суму боргу одразу, можуть скористатися укладенням договору його реструктуризації.