ВСЕ

Поспішайте побачити: знахідки часів льодовикового періоду

У Дніпрі протягом тижня пройде виставка археологічних пам’яток, знайдених під час будівництва решетилівської траси.
Будівництво цієї траси, що з’єднає Дніпропетровщину з Києвом, уже на фінішній прямій. Зводять трасу «з нуля». Все – за новітніми технологіями. На тій ділянці, яка проходить по нашій області, облаштовується 56 штучних споруд, серед них – мости, шляхопроводи, естакади, багаторівневі транспортні розв’язки.
Під час проведення земельних робіт під багатометровими шарами ґрунту були виявлені пам’ятки давнини. Тому поряд із дорожниками працюють археологи. Вони знайшли понад 1,5 тисячі артефактів віком до 10 тис років.
130 найцікавіших «родзинок» будуть представлені на виставці – це крем’яні та кістяні знаряддя праці, прикраси доби пізньої бронзи, різноманітна кераміка, панцир черепахи, якому 3 тисячі років. А ще – кістки мамонта та бізона, які мешкали на території області у льодовиковий період!
Крім огляду експонатів, за допомогою сучасних технологій відвідувачам запропонують «зануритися» у археологічні розкопки. Крізь 3D-окуляри вони зможуть побачити на екрані, як місця досліджень перетворюються на нову магістраль.
Виставка працюватиме лише з 14 до 20 лютого за адресою: м. Дніпро, вул. Воскресенська, 24, 1 поверх. Час роботи – з 12:00 до 18:00. Вхід вільний. Про це повідомляє пресслужба обласної державної адміністрації.
В які музеї потім відправлять знайдені експонати, наразі не повідомляється.