ВСЕ

У воїнів-залізничників - ювілей. ФОТО

194-й понтонно-мостовий полк, що дислокується в Новомосковську, 10 лютого відзначив 80-ту річницю з дня заснування.
У зв’язку з конфліктом на Сході України та коронавірусною інфекцією масштабні урочисті заходи та концерт, які були заплановані в Палаці культури «Металург» для військовослужбовців і цивільного населення, були відмінені на вимогу Міністерства оборони України.
Натомість керівники міста привітали ювілярів, військовій частині були передані цінний подарунок, а кращим воякам - грамоти.
194-й понтонно-мостовий полк був сформований 10 лютого 1942 року, тоді він мав найменування – 27-й окремий мостовий залізничний батальйон. Уже через два місяці він відбув на Північно-Кавказький фронт, увійшовши до складу діючої армії. Його бойовий шлях проліг через міста Севастополь, Новоросійськ, Бєлгород, Арциз, Ізмаїл, Краків і завершився в німецькому місті Бреслау. В роки війни батальйон виконував загороджувальні роботи, відновлював залізничні колії, станції, дороги і мости.
У повоєнний час частина будувала і відновлювала залізниці в Ленінградській, Куйбишевській, Смоленській, Дніпропетровській областях та Казахстані.
З 1959 року воїни-залізничники дислокуються в Новомосковську. Плодами їхньої діяльності і нині користуються мільйони жителів України, навіть не підозрюючи цього. Так, саме військовослужбовці споруджували метрополітен і трамвайні лінії в Дніпропетровську, будували першу в Україні сучасну автомагістраль Київ-Одеса, автодорогу Харків-Сімферополь, реконструювали транспортні вузли та залізничні станції, ліквідували наслідки повені на Закарпатті, ремонтували школи у звільненому Слов’янську.
Зараз військовослужбовці з честю виконують бойові завдання в зоні ООС, сотні з них отримали статус учасника бойових дій.
Гордість полку – військовий оркестр, відомий в усьому світі. Він наразі готується до поїздки на запрошення французької влади на гастролі до цієї країни.
Єдність, згуртованість і націленість на виконання поставлених завдань – ось складові успіхів особового складу полку.
Побажаймо ж, щоб усі військовослужбовці, які сьогодні боронять наші терени на Сході України, найближчим часом повернулися додому із переможним стягом. Мирного всім нам неба. Слава Україні!