ВСЕ

Пенсіонери отримуватимуть пенсії не через пошту, а на банківські картки. Але є винятки

З 1 вересня 2021 року змінюються правила виплати пенсій та державної допомоги. Пенсіонерів та інших отримувачів соцвиплат мають перевести на банківські картки.
Лише пенсіонери, які досягли 80-річного віку, люди з інвалідністю, особи, що потребують постійного стороннього догляду та ті, хто є одержувачами соцдопомоги особам, які не мають права на пенсію, і допомоги на догляд, мають право обрати доставку виплати або в Укрпошті, або у банку.
Нині майже 3,5 млн пенсіонерів отримують пенсію через Укрпошту. А Міністерство соціальної політики та Пенсійний Фонд України планують перевести максимальну кількість пенсіонерів на обслуговування в банки.
Та проблема в тому, що, особливо в селах, - ні доріг, ні банків, ні банкоматів. Та й де в селі вони будуть розплачуватися тією карткою, і де гроші з неї будуть знімати?
Посилання на унеможливлення захворювань на коронавірус в приміщеннях пошти не витримує критики, коли потрібно автобусом діставатися до найближчого населеного пункту, де є банкомат. Причому, кількість відділень банків скорочується. Плюс потреба періодично проходити обов’язкову ідентифікацію особи в банку. Враховуючи похилий вік чи наявність захворювань, - це неповний перелік проблем.
Але для міста така новація може бути все-таки більше корисною, ніж шкідливою.
Пенсіонерові надається можливість обрати банк на власний розсуд.