ВСЕ

Куди будемо рухатися?

Триває опитування мешканців Новомосковська в рамках розробки Стратегії розвитку Новомосковської територіальної громади на 2022-2028 роки.
Стратегія розвитку міста – це не просто документ із цифрами, це визначення майбутнього, до якого прагне громада. Пріоритетні шляхи розвитку міста міська влада прагне визначити, спираючись на думку широких кіл громадськості. Тому шляхом опитування виділяють основні, на думку городян, міські проблеми та намічають перспективи їх поетапного вирішення з урахуванням розумного розподілу бюджетних коштів.
Уже півтора місяці триває опитування. Скільки воно ще триватиме і які його проміжні результати, ми поцікавилися у координатора робочої групи з розробки Стратегії, головного спеціаліста відділу розвитку та інвестицій Юрія Брагіна.
Він повідомив, що опитування триватиме ще кілька місяців. На сьогодні можна говорити про те, що більшість городян, які вже взяли участь в опитуванні, характеризують Новомосковськ як місто, де приємно жити (29,1%). Водночас 27,3% не бачать тут перспектив, 14% просто змушені тут жити. 13,1% опитаних хочуть, щоб тут жили їхні діти, а ось 9,2% виїдуть з міста при найменшій можливості.
З числа тих, хто вже встиг заповнити лист опитування, 2/3 мають власну нерухомість у місті, третина її не має.
При оцінці нинішнього стану показників стану міста найбільше негативних оцінок отримують стан доріг і тротуарів, за ними йдуть якість комунальних послуг, безпека мешканців, далі - можливості працевлаштування, екологічний стан, рівень задоволення культурних потреб, медичне забезпечення. А найбільше позитивних оцінок з усіх показників отримує поки що робота шкіл та дитсадків.
Показовими є відповіді на питання, що, на думку городян, заважає розвиткові громади (з усіх представлених в опитуванні варіантів можна обирати 3). Найбільше (63,3%) отримало поширення в місті злочинності, алкоголізму, наркоманії, недостатня громадська ініціативність та активність мешканців (35,6%), зношеність мереж водопостачання й каналізація (34,4%), засміченість довкілля (33,3%), безробіття (28%), відсутність можливості для самореалізації, забезпечення змістовного дозвілля (26,4%) та ін.
А ось у якій послідовності, на думку городян, треба буде вирішувати існуючі проблеми:
1. Зменшення рівня безробіття.
2. Ремонт вулиць і доріг.
3. Сприяння розвитку промислових підприємств.
4. Покращення водопостачання.
5. Покращення освітлення вулиць і дворів.
6. Розвиток сфери довкілля, відпочинку і спорту.
7. Благоустрій міста та ін.
Основним ресурсом для подальшого розвитку міста учасники опитування вважають місцеві підприємства й підприємців (26,4%), дієву й прогресивну місцеву владу (26,4%), вигідне географічне розташування та гарну природу (20,4%), іноземних інвесторів (13,8%), хорошу доступність до великих міст та ринків (10,3%) та ін.
Опитування продовжується. Тож ви маєте можливість взяти безпосередню участь у визначення шляхів розвитку міста.
За практикою інших міст, формуючи план реалізації Стратегії, розраховують не лише на власні ресурси, а й на кошти міжнародної допомоги, грантові кошти. А більшість донорів, перш ніж надати фінансовий ресурс для реалізації проєкту громади, мають упевнитися, що це відповідає пріоритетам її розвитку, визначеним стратегічними документами.
Тож візьміть участь у визначенні цих пріоритетів, долучіться до процесу оновлення Новомосковська, створення сучасного, комфортного для людей міста.
Опитування займає кілька хвилин. Воно доступне на офіційному сайті міської ради novomoskovsk-rada.dp.gov.ua
Опитування для городян:
https://forms.gle/4W7sKRjC2yiZSfpi8
Опитування для підприємців:
https://forms.gle/mxRbjqKiEk2daYDXA