ВСЕ

Що не так з організацією боротьби зі СНІДом у Новомосковську?

ВІЛ-інфекція – це вірусне захворювання імунної системи, що призводить до різкого зниження загальної стійкості організму до умовно-патогенних мікроорганізмів. Але при ранньому виявленні та лікуванні хворі мають досить сприятливі прогнози на продовження життя.
Як нам повідомили в Центрі профілактики та боротьби зі СНІДом Новомосковської міської лікарні, станом на сьогодні у місті на диспансерному обліку перебувають 475 ВІЛ-інфікованих людей, з них 430 отримують лікування. Роком раніше кількість інфікованих була 467, лікувалися 398. Вікова категорія – від немовлят до 60-річних. Обстеження й лікування безкоштовні та конфіденційні. Але…
До редакції надходять численні скарги від мешканців Новомосковська, які відвідують міську поліклініку. Справа в тому, що Центр влітку перемістили з приміщення по Українській,12, де раніше розміщувалися також три відділення лікарні, в поліклініку по вул.Сучкова,40. Там на першому поверсі під Центр відвели два кабінети й окрему маніпуляційну - з огляду на специфічність пацієнтів і необхідність обмежити їх контакти з рештою відвідувачів поліклініки. Але згодом маніпуляційну відібрали під потреби пацієнтів з підозрою на COVID-19.
Тепер ВІЛ-інфіковані вимушені сидіти в черзі до 117 кабінету, де приймає лікар-інфекціоніст, а щоб здати кров на аналіз, мандрують на 3-й поверх до маніпуляційного кабінету – загального для всіх. Без черги, звичайно ж, їх ніхто пропускати не хоче, навіть якщо пацієнт у супроводі медсестри. Пояснювати причину медсестра не може, бо розголошення лікарської таємниці – кримінальний злочин. Чим можуть обернутися взаємні контакти людей з подібними захворюваннями? Зокрема, для людини з ослабленою імунною системою захворіти на коронавірус – смертельно небезпечно.
Щодо перенесення кабінетів Центру в інше місце – це, з одного боку, правильно, бо медсестрі не треба через місто бігти з аналізами в лабораторію. А з іншого боку, є питання щодо доцільності витрачання бюджетних коштів. Адже Центр 3,5 роки тому відремонтували і помпезно відкрили. Отже, перспективного плану розвитку міської медицини в місті, на жаль, не існує.
Довідково. Контактні телефони Центру профілактики та боротьби зі СНІДом КНП «Новомосковська ЦМЛ» НМР»: 0984066378, 0503238566 (анонімно).