ВСЕ

У Новомосковську вивчають досвід Дніпра з організації Єдиної аварійної служби

Періодично в багатоповерхівках стаються аварії на внутрішньобудинкових електро-, тепло- та водопровідних мережах. Щоб їх усувати, кожне з комунальних підприємств, що обслуговує будинки, утримує свою аварійну службу, а це «задоволення» не з дешевих, яке входить до розрахунку тарифу. А оперативність ліквідації аварій нерідко стає приводом для скарг.
Як мінімізувати витрати городян і скоротити час усунення надзвичайної ситуації на мережах? Вихід із ситуації шукають у міській раді. Керівництво Новомосковська вивчає досвід інших міст.
Наприклад, його можна запозичити Дніпрі, де створена Єдина аварійна служба. Там вона працює вже 8 років і за цей час добре себе зарекомендувала, оскільки дуже швидко реагує на сигнали.
Працює ЄАС на підставі договорів з КП, що надають послуги з утримання будинків, за їхніми ж тарифами – нічого зайвого. Роботу виконують у цілодобовому режимі, заявки приймають оператори кол-центру і відправляють за вказаною адресою спецавтомобіль з відповідним начинням. Після ліквідації аварії складається акт, що підписується сторонами. На завершення оператор телефонує жителю, який сигналізував про поломку, для оцінки виконаних робіт. Розрахунки між КП і ЄАС за виконані роботи проводяться в кінці місяця.
Зазначимо, що мова йде про усунення аварій лише на внутрішньобудинкових, а не внутрішньоквартирних мережах.
Наразі у Дніпрі працює 49 екіпажів, які мають спецтехніку, інструмент та необхідні розхідні матеріали. Всі вони оснащені GPRS-навігаторами, щоб диспетчер бачила, яка автівка перебуває ближче до місця аварії.
Три з цих екіпажів на прохання керівництва Новомосковська презентували в нашому місті.
- В Дніпрі у нас три бази в різних точках міста, щоб швидше можна було добратися на місце, – розповіла керівник аварійної служби м.Дніпро Ірина Румянцева. - На кожній базі є свій склад з матеріалами, щоб далеко за ними не їздити. Наприклад, Новокодацький район обслуговує одна аварійна бригада електриків, одна слюсарів і 5 ремонтних бригад, кожна з яких складається зі зварювальника та 5-6 слюсарів. Тому одна бригада може одночасно виконувати 3-4 ремонти.
У Новомосковську кількість бригад буде залежати від того, скільки буде обслуговуватися будинків. За словами Ірини Румянцевої, роботу аварійної служби планують побудувати таким же чином, як і у Дніпрі.
- Я вважаю, що новомосковські мешканці багатоквартирних будинків досить швидко відчують переваги існування в місті Єдиної аварійної служби, яка буде своєчасно виїжджати та усувати наслідки аварій в багатоповерхівках, – заявив міський голова Сергій Рєзнік.