ВСЕ

Розкриття кримінальних злочинів по Новомосковську перевищує загальнообласні показники

На останній сесії 2020 року, що відбулася 24 грудня, перший заступник керівника Новомосковської місцевої прокуратури Дмітрій Бобу поінформував про кількісні та якісні показники роботи за 11 місяців 2020 року. За словами посадовця, в цілому вжитими прокуратурою заходами вдалося забезпечити зниження криміногенної ситуації у м. Новомосковськ по окремих видах злочинів.
Так, всього по місту було зареєстровано 1387 кримінальних проваджень проти 1145 за аналогічний період 2019 року. Зросла кількість особливо тяжких злочинів – з 15 до 19 (на 26,7%), кількість крадіжок зменшилася на 39,6%, так само, як і грабежів стало менше на 33,3%. Водночас у 2019 було скоєно 1 розбій, у 2020 – 4.
Щодо розкриття кримінальних проваджень, то воно складає 55,9% (середньообласний показник – 48,6%).
По 303 кримінальних провадженнях особам повідомлено про підозру.
Пріоритетними напрямками роботи прокуратури були виявлення, розкриття і розслідування корупційних злочинів, порушень у бюджетній сфері, земельних злочинів, розкрадань державного і комунального майна, наркозлочинів.
Так, 7 кримінальних проваджень за фактами скоєння корупційних діянь спрямовані до суду (2019 – жодного). Щодо зайняття незаконним гральним бізнесом одне кримінальне провадження направлено до суду (2019 – жодного). Ліквідовано 3 колцентри, що займалися шахрайством у сфері банківської діяльності. До суду направлено кримінальне провадження щодо функціонування незаконної газозаправної станції. Цей вид бізнесу виводиться з тіні, підприємці оформлюють дозвільні документи та сплачують податки. Також до суду направлено провадження щодо посадовця за розкрадання майна державного підприємства на суму 700 тис. грн.
Активізувалася робота з наркозлочинами, задокументовано незаконну діяльність 10 осіб (2019 – 3 особи), вже є 7 обвинувальних актів.
Щодо порушень виборчих прав громадян під час місцевих виборів 25 жовтня 2020 року: за 6 зверненнями складено адміністративні протоколи, за 2 заявами відомості внесені до Єдиного державного реєстру судових розслідувань. Ще за 50 заявами провадження закриті через відсутність ознак правопорушень.
Всього за 11 місяців закінчено та направлено до суду 456 обвинувальних актів.
Завдяки нагляду прокуратури за службовою діяльністю слідчих за вказаний період було виявлено 21 кримінальне правопорушення, укрите від обліку. Вони були обліковані і по 6 матеріали вже направлені до суду. Прокурорами було скасовано 479 незаконних постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень. У цьому зв’язку за порушення вимог КПК стосовно 14 слідчих були складені листи реагування про притягнення їх до відповідальності.
Прокуратурою опрацьовані декларації про доходи посадових осіб, виявлено 43 факти щодо можливого вчинення даними особами адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Відомості про ці правопорушення направлені до обласного Управління стратегічних розслідувань, за результатами розгляду яких складено та направлено до суду 32 адмінпротоколи. Розпочато досудові розслідування кримінальних проваджень щодо умисного неподання декларації, які скеровані за підслідністю до Державного бюро розслідувань.
Прокурорами здійснюється постійне опрацювання інформації щодо тендерів та державних закупівель.
У сфері представництва інтересів держави в суді місцевою прокуратурою пред’явлено 25 позовів на суму 196 млн грн, з них з питань земельних відносин – на суму 171 млн грн, з питань державної та комунальної власності – на суму 15,8 млн грн, в бюджетній сфері – на суму 1,3 млн грн. Судами задоволено 24 позови на загальну суму 132,2 млн грн, державі повернуто 10 га земель сільськогосподарського призначення.
Щодо бездіяльності державного виконавця розпочато одне кримінальне провадження.
За 11 місяців 2020 року до місцевої прокуратури надійшло 364 звернення, які розглянуті. Крім того, на особистому прийомі прийнято 69 відвідувачів.