ВСЕ

«Та пошли вы нах..!» - таку пропозицію зробили виборцям у Новомосковську

Минулої п’ятниці, 9 жовтня, партія мерів «Пропозиція» організувала на центральній площі мітинг з нагоди приїзду в Новомосковськ мера Дніпра Бориса Філатова. Зранку містом курсувала автівка з гучномовцем, запрошуючи городян на цей захід.
Попри це, новомосковців прийшло обмаль – в основному, люди з прапорами цієї ж партії, ще кілька дідусів і зівак. Зате разом з Філатовим приїхала група його підтримки – купа дужих хлопців спортивної статури. Така ж бригада з’явилася невідомо звідки і з прапорами з написом «Дніпро без Філатова».
Тож мітинг не задався. Одночасні промови у два мікрофони переросли у штовхання і намагання відтіснити політичних противників від імпровізованої сцени. Штовханину припиняли працівники поліції.
Ні Філатову, ні Літвіщенкові виступити толком так і не дали. Під час їхніх виступів серед присутніх з’явилося чучело в смугастій арештантській одежі.
Але найцікавіше розпочалося, коли ситуація відносно заспокоїлася і хлопців розвели по різні боки. Мікрофон узяв Ігор Гуртовий, колишній голова Новомосковської районної адміністрації. Від нечисленних присутніх залунало: «Фуу!» Очевидно, враховуючи колишні «заслуги» оратора на державній посаді. На це «красномовець» з Орлівщини вигукнув так, що почули й на сусідніх вулицях: «Та пошли вы нах..!»
На цій не надто позитивній ноті зустріч з виборцями й закінчилася.
За фактом порушень під час припинення хуліганських дій, в ході яких був травмований правоохоронець і пошкоджена бодікамера на форменому одязі, поліція відкрила два кримінальні провадження - за ч. 2 ст. 345 ККУ (погроза або насильство щодо працівника правоохоронного органу) та ч. 2 ст. 296 ККУ (хуліганство).
Нагадаємо, так звана партія мерів «Пропозиція» йде на вибори у Новомосковську. З їх партійної презентації відомо, що вони висувають на посаду мера Віктора Літвіщенка. Крім нього, в партійну команду входять кандидати в депутати міської ради, серед яких і Ігор Гуртовий, і той же Віктор Літвіщенко (таку своєрідну «страховку» закон дозволяє – у випадку, якщо не оберуть мером, то, можливо, стане хоча б депутатом).
Щодо неадекватної поведінки Ігоря Гуртового, то вона на цьому не закінчилася. Цього ж дня він продовжив «запалювати», повернувшись до виконкому. Членами Територіальної виборчої комісії подано заяву до поліції про вчинення Гуртовим злочину – він, з їх слів, обізвав їх повіями і погрожував усіх незгодних з його точкою зору підвісити за ноги.
Ігор Гуртовий у міськвиконкомі посади не має, але знаходиться там в якості так званого «радника міського голови» - втручається в роботу посадових осіб виконкому. Тобто, часи «смотрящих» повертаються. За що боролись, на те й напоролись.
…Після подій 9 жовтня жаль лише тих цілком достойних кандидатів, які, крім Гуртового, є в списках «Пропозиції». Депутатство – воно як футбол, гра колективна, сам нічого не зробиш. Граєш за командними правилами. Але хто встановлюватиме й диктуватиме правила в «Пропозиції»? Отож… Тому над містом нависає небезпека опинитися під управлінням неадекватів.
Тож перед тим, як поставити «галочку» в бюлетені, треба дуже добре думати.
ПІСЛЯМОВА. Від ТВК до міськвідділу поліції надійшли також дві заяви про скоєння злочинів у стилі «лихих 90-х» кандидатами в депутати міської ради від Партії Зелених щодо погроз насильницьких дій стосовно членів комісії.