ВСЕ

Про особливості святкування Водохреща в Новомосковську в умовах карантинних обмежень

За декілька днів увесь православний світ святкуватиме один з найважливіших днів у церковному календарі - щорічно 19 січня відзначається свято Водохреща. Традиційно цього дня люди в усьому світі згадують важливу подію в житті Ісуса Христа - його хрещення в річці Йордан.
Головний символ Водохреща - вода. Саме з нею у цей день пов'язані основні традиції та ритуали. Вважається, що 19 січня вона має особливу силу зцілення. Саме тому на Водохреще у всіх храмах проводять освячення води.
Ще одна невід'ємна традиція Водохреща - купання у водоймах, які до цього були освячені священиками.
В той же час, 19 січня 2021 року припадає на період, коли в Україні введені обмежувальні карантинні заходи з метою недопущення ще більшого поширення захворюваності на COVID-19.
Тому, розуміючи важливість збереження здоров`я жителів міста, на подвір’ях усіх церков після ранкового богослужіння відбудеться традиційне освячення води з суворим дотриманням необхідних заходів безпеки: дистанція 1,5 - 2 метри, масковий режим (за порушення накладатиметься штраф і на організаторів, і на порушників).
На території пляжів, де традиційно окуналися городяни, будуть чергувати рятувальники та медичні працівники. Але намети зі зрозумілих причин встановлювати не будуть. Подібні заходи вживаються в усіх населених пунктах України.
Бережіть здоров`я своє та ваших рідних.