У 1920 році в селі Животилівка (з 1958 року ця місцевість входить до складу м.Ново- московська) було створено дві школи: початкову і семилітню. Функціонували вони в двох невеличких будиночках.
У 1932 році учні мали змогу навчатися в новозбудованому
приміщенні барачного типу.
Нелегко було навчальним закладам у повоєнні часи... У період окупації території шкіл міста були закриті. І тільки лише, коли 22 вересня 1943 року Новомосковськ був звільнений від німецьких загарбників, з листопада 1943 року почався новий навчальний рік.
Справжня радість та щастя прийшло до дітей у 1950 році. Саме тоді було побудовано нове двоповерхове приміщення по вул. Сучкова, 103.
Тисячі випускників розлетілися зі стін рідної школи за 100 років, та всі пам’ятають її, а школа пишається ними.
Гордість сьогодення - 350 чудових хлопчиків та дівчаток. їх навчає 21 вчитель (серед них: майстер спорту з футболу, Відмінник народної освіти України, 2 вчителі-методисти, 6 старших вчителів). Наші учні достойно представляють свою школу на міських предметних олімпіадах, творчих конкурсах, спортивних змаганнях та військово-патріотичних іграх.
Школа брала участь у міському конкурсі проектів партиципаторного бюджетування та отримала кошти на облаштування гончарної майстерні.
У минулому навчальному році, в 11 турі Всеукраїнських предметних олімпіад, учні школи посіли призові місця: Болховець Остап з фізики, Колісник Артем з історії, Ковальов Владислав, Дрешпак Валерія, Колісник Тимофій, Чуприна Ірина - з трудового навчання.
У конкурсі науково-дослідницьких рефератів учнів закладів освіти міста та членів Дніпропетровського відділення академії наук України команда школи у складі: Чуприни Ірини, Міщенка Владислава та Житньої Юліани посіли відповідно 1, 2 та 3 місця.
Команда школи (керівник Рижкова С.В.) постійно успішно виступає на міських змаганнях «Сокіл-Джура». Учасники танцювального колективу «Грація» (керівник Балда О.Г.) - неодноразові переможці міських, обласних, Всеукраїнських та міжнародних конкурсів дитячої художньої самодіяльності.
Учні керівника ракетомодельного гуртка Кривоноса М.П. - призери обласних та Всеукраїнських змагань з ракетомодельного спорту та моделювання повітряних зміїв, нагороджені медалями та грамотами.
Учні школи Терещенко Оксана, Білий Віталій, Аракелян Вікторія, Столярчук Ірина, Албу Яна, Драган Анастасія, Стойчан Дар’я, Зозуля Єлизавета, Дрешпак Валерія, Королько Неля - постійні учасники міських та обласних творчих конкурсів: «На кращого майстра народних ремесел", "Чорнобильська палітра», "Зоологічна галерея», "Знай і люби свій край", "Моя майбутня професія", "Україна - єдина країна", «Собори наших душ», де обов’язково посідають призові місця.
Гордістю школи є випускниця Мамрак Юлія (людина з особливими потребами), яка завдяки наполегливій праці батьків, вчителів школи, особливо Андрущенко Олени Вікторівни, стала художником. І на сьогодні Юля є дійсним членом Спілки художників міста Канева, її роботи демонструються у виставкових залах рідного міста, Дніпра та Києва. Юля - учасниця Міжнародного конкурсу «Зірка» (Німеччина), де посіла друге місце. Багато своїх робіт дівчина подарувала рідній школі.
Щасливі батьки, чиї імена прославляють їх діти! Щасливі й діти, які не тільки не осоромили, а й примножили і звеличили честь і благородство своїх батьків і славних предків. Нехай і надалі наші діти будуть яскравими особистостями, здатними реалізувати свої творчі, наукові, організаторські здібності, забезпечити успіх, розбудовувати державу на благо людей.