ВСЕ

Гарна новина для новомосковців під Новий рік: з Дніпра до Новомосковська прокладуть новий водовід

Нагадаємо, на початку 2021 року міська влада Новомосковська активно взялася за вирішення наболілих для міста проблем. Зокрема, домовилася з обласною владою про прокладання нової гілки водоводу з обласного центру. Адже стара мережа дірява, а втрати лягають на плечі споживачів води.
Крім того, проблема ще більше загострилася після того, як у 2020 році до новомосковських мереж приєднали ще й два військових гарнізони.
Трішки історії цього питання. Протягом півстоліття вода до Черкаського і Гвардійського подавалася з Перещепиного по водогону, який знаходиться у ще більш жалюгідному стані, ніж мережі Дніпро-Новомосковськ. Військовий гарнізон по кілька місяців сидів без води, і це в період війни на Донбасі. Звісно, таке становище було недопустимим і зачіпало основи нацбезпеки. І обласна влада у 2019 році починає шукати вихід із ситуації. Зупинилися на найдешевшому – приєднанні до Новомосковських мереж – цей проєкт у 6 разів виявився дешевшим за прокладання нової 50-кілометрової гілки водогону з Перещепиного.
Але дешевше – не означає краще, принаймні для водогону Дніпро-Новомосковськ. Тепер по ньому необхідно подавати більше питної води, а це означає підвищений тиск у дірявій трубі, що, у свою чергу, провокує ще більше поривів, більші втрати води і, як наслідок, зростання тарифів для новомосковців. Натомість міська влада Новомосковська сприймала такі сумнівні «покращення» мовчки. Проте пускали пил в очі городянам – у Програми соціально-економічного та культурного розвитку Новомосковська десятиліттями вписували пункт «Будівництво водоводу з Дніпра до Новомосковська – 22 км». А далі – ні слова про те, чому тут кінь не валявся…
"Новомосковська правда" не раз писала про проблеми, пов’язані з приєднанням військових містечок, ми направляли редакційні запити до Дніпропетровської облдержадміністрації, де просили повідомити, чи сплановані якісь технічні рішення, які унеможливлять погіршення ситуації із забезпечення питною водою жителів м.Новомосковська. Ми питали, а там відмовчувалися…
Тож нарешті в березні 2021 року на сесію Новомосковської міської ради винесли рішення щодо передачі функцій замовника на виконання проєктних робіт та власне на будівельні роботи на новому водогоні – до департаменту житлово-комунального господарства та будівництва Дніпропетровської обласної державної адміністрації.
У вересні 2021 року цей департамент оголосив тендер на виконання робіт. Їх вартість оцінили в 76 млн 201 тис. 720 грн. Відповідно до проєкту, підрядна організація повинна демонтувати старий водогін, а замість нього облаштувати підземну водопровідну систему із сучасних поліетиленових труб діаметром 630 мм, які будуть заховані у футляр зі сталевих труб та встановлені на бетонну підкладку. Регулюватиме роботу водопроводу пульт управління насосними установками. Всіх абонентів на ділянці, що потрапила під реконструкцію, перепідключать до нового водопроводу зі встановленням вузлів обліку.
Отже, торги оголосили, але… відмінили, причому з дивної причини: як сказано в тендерній документації, через «відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт і послуг». У кого зникла ця потреба, залишилося невідомим, бо у жителів Новомосковська вона точно не зникла… Очевидно, за такі гроші не знайшлося організацій, бажаючих взяти участь у тендері.
А 22 грудня оголосили повторний тендер і 11 січня 2022 року має відбутися аукціон, якого жителі Новомосковська, безумовно, чекатимуть з нетерпінням і надією. Характерно, що зараз вартість робіт збільшили… аж на 18 гривень – до 76 млн 201 тис. 738 грн.
У разі успішного завершення тендерних процедур роботи з реконструкції водопроводу планується закінчити до кінця 2023 року. У цей час можливі тимчасові відключення водопостачання у Підгородному та Новомосковську.