ВСЕ

Що буде, якщо не платити за комуналку всю війну

Як відомо, на час війни українцям дозволили оплачувати послуги ЖКГ по можливості. Громадянам пообіцяли не нараховувати штрафи та пеню за несплату рахунків, а також не вимикати постачання газу, води, електроенергії тощо. Та чи справді можна безкарно не платити за комуналку всю війну?
Водночас Уряд просить усіх, хто має змогу в ці скрутні часи заплатити комуналку, зробити це. Адже служби ЖКГ зараз працюють на межі можливостей. У деяких регіонах комунальники змушені виходити на роботу навіть під обстрілами окупантів, щоб забезпечити громадянам постачання води, електрики та тепло в їхніх домівках. Тож оплата комунальних послуг зараз є свого роду внеском в оборону країни та її майбутню перемогу.
Тим більше, що субсидії держава сплачуватиме регулярно й у повному обсязі. За існуючими правилами, споживача можуть позбавити субсидії, якщо у нього є заборгованість понад 680 грн протягом більш ніж 3 місяців. Та оскільки субсидію платять до закінчення опалювального сезону, тобто до травня, то аналіз заборгованостей проводитимуть уже після його завершення. А це означає, що громадяни зможуть отримати всі субсидійні виплати, передбачені на опалювальний сезон 2021/2022.
Після скасування воєнного стану в Україні всі заборгованості за комунальні послуги в містах, де житлові будинки залишилися неушкодженими, доведеться сплатити.