ВСЕ

І знову фейки: ДМС спростовує інформацію про начебто ажіотаж з оформленням закордонних паспортів

Останнім часом у засобах масової інформації України поширюється інформація про те, що громадяни України масово оформляють паспорти для виїзду за кордон – нібито ажіотаж розпочався після початку евакуації громадян інших країн з України через зростання загрози з боку Російської Федерації.
Враховуючи вищесказане, Державна міграційна служба повідомляє наступне: минулорічне зменшення оформлення паспортних документів для виїзду за кордон було викликане обмеженням через COVID-19.
 Із 01 січня по 15 лютого 2022 року на Дніпропетровщині оформили 22156 паспортів громадян України для виїзду за кордон. Для порівняння: за такий же період 2019 року було оформлено 33672 паспорти, у 2020 році – 42938, у 2021 році – 12575 біометричні документи, зважаючи на запроваджені обмежувальні протиепідемічні заходи з метою запобігання поширенню COVID-19. 
Збільшення кількості поданих заяв на оформлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон у поточному році пов’язане із підготовкою до сезону відпусток. Збільшення розпочинається щороку з лютого та пов’язане з бажанням подорожувати без обмежень до країн Європи.
На сайті Міністерства закордонних справ України регулярно оновлюються статуси усіх країн, щодо заборони/дозволу в’їзду іноземців. Водночас порядок в’їзду до іноземної держави регулюється законодавством відповідної держави, а у зв’язку з протидією розповсюдженню гострої респіраторної хвороби COVID-19 можуть бути введені і додаткові обмеження.
Головне управління ДМС у Дніпропетровській області також нагадує, що за допомогою сервісу «Електронна черга» можливо запланувати відвідування підрозділів служби на конкретну дату та час, щоб оформити документи у комфортних умовах.
Подати заяву на оформлення біометричних документів для громадян України можна у будь-якому підрозділі Державної міграційної служби України незалежно від місця проживання.
Віра ПІДГОРНА, начальник Новомосковського відділу ДМС