ВСЕ

Як змінилися тарифи на комунальні послуги з 1 січня

1 січня 2022 року в Україні оновилися тарифи на оплату комунальних послуг: за воду всі українці платитимуть більше, а от ціни на електроенергію, газ і тепло залишаються незмінними.
Тариф на газ
Ціна на газ для населення залишиться незмінною у рамках річного тарифного плану Фіксований, який діятиме до 30 квітня 2022 року. «Нафтогаз України» встановив тариф 7,96 грн/кубометр газу.
Кілька газопостачальних компаній знизили свої ціни у грудні 2021 року, тож населення може обрати найпривабливіші тарифи з-поміж різних постачальників.
Тариф на доставку газу в облгазі залежить від цін на доставку, які встановлює Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) для кожної області та окремих міст.
Тариф на воду
НКРЕКП змінила тарифи для 45 водоканалів, тож з 1 січня за водопостачання і водовідведення заплатимо більше.
Найвищі в Україні ціни за воду доведеться сплатити жителям Запоріжжя (54,63 грн/куб.м без ПДВ). А найнижчі – в Черкасах (21,35 грн/куб.м без ПДВ). Для Новомосковська встановлені наступні тарифи (без ПДВ): 37,37 грн/куб.м – 18,01 грн/куб.м за водопостачання та 19,36 грн/куб.м за водовідведення).
Про тарифи на послуги з водопостачання й водовідведення в інших населених пунктах України див. у таблиці.
Крім того, Верховна Рада внесла зміни до Закону «Про житлово-комунальні послуги» й на цій підставі НКРЕКП схвалила постанову, якою з 1 січня 2022 року вводиться плата за абонентське обслуговування клієнтів водоканалів, до складу якої не включаються витрати, які включаються до складу до тарифів на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення. Відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», плата за абонентське обслуговування – це платіж, який споживач сплачує виконавцю для відшкодування витрат, пов’язаних з укладенням договору про надання комунальної послуги, здійсненням розподілу обсягу спожитих послуг між споживачами та стягненням плати за спожиті комунальні послуги.
Тариф на електроенергію
Нинішні тарифи на електроенергію для населення залишаться незмінними до 30 квітня 2022 року. Чим більше домогосподарство споживає електрики, тим вищий буде тариф:
- 1,44 грн/кВт-година — якщо за місяць використано до 250 кВт-годин;
- 1,68/кВт-година — якщо за місяць спожито понад 250 кВт-годин.
Тариф на тепло
Тариф на теплопостачання для населення Новомосковська відповідно до рішення сесії міської ради залишається на рівні 2018 року. Хоча утримання ціни, нижчої за собівартість, призведе до прямих збитків за опалювальний сезон для КП «Новомосковськтеплоенерго» як мінімум у 24,5 млн грн, які компенсуватимуть з міського бюджету.