ВСЕ

Що коїться з КП «НККП»: коментар директора

Комунальне підприємство «Новомосковський комбінат комунальних підприємств» займається утриманням міських доріг, тротуарів, зелених насаджень, вуличного освітлення, меліомережі, кладовищ, оранжереї.
Під час сесії, яка відбулася 10 червня, пропонувалося приміщення, які знаходяться на балансі КП «НККП», передати на баланс міського Управління ЖКГ і КБ. Прозвучало, що КП фактично доведене до банкрутства.
КП «НККП» давно називали «чорною дірою» міського бюджету, де мільйонами безслідно зникали бюджетні гроші. Півтора роки тому, після зміни влади в місті, на підприємстві був проведений аудит, який виявив повний безлад і дерибан: бухгалтерська документація за багато років відсутня, так само як і оборотно-сальдові, зарплатні відомості, розшифровки руху активів, акти інвентаризації та списання матеріальних цінностей, договори про оренду, тендерна документація, документи щодо використання пального тощо. Тут брали в оренду у приватних підприємців старезні автомобілі і платили за їх використання більші суми, ніж коштували ці ретро-машини. В наданні ритуальних послуг – теж повний хаос на користь сторонніх організацій зі збитком для КП. І т.д., і т.п.
Директора мер звільнив. Але накопичені на підприємстві проблеми не дають змоги КП «НККП» нормально функціонувати.
То про які борги йшла мова на сесії? Як КП дійшло до банкрутства? Ми задали ці запитання нинішньому його директору Олександру Носику.
- Борги накопичувалися, починаючи з 2009 року, - розповів він. - Справа в тому, що в КП працюють 128 робітників, які прибирають території, висаджують квіти, освітлюють вулиці тощо. Щоб виплачувати їм зарплату, закуповувати пальне, оплачувати рахунки за електроенергію, з міського бюджету завжди цілеспрямовано виділялися кошти, з яких потрібно було сплачувати ПДВ. Але, вважаючи, що прибутку КП з них не отримує, то й реєстрацію податкових зобов’язань по ПДВ ніхто не проводив.
Таким чином станом на 1 січня 2022 року КП мало заборгованість по податках і зборах: з ПДВ - 6,4 млн грн, за оренду землі – ще 253 тис.грн.
Протягом усіх цих років були звернення до керівництва міста щодо виділення коштів на покриття боргу, але у відповідь було: грошей немає.
А тепер війна, і це питання точно не вирішиться.
Ми намагалися в судовому порядку зменшити суму боргу, але нещодавно суд програли.
Тепер прогнозовано на суму боргу податковою буде нараховано ще й штрафи та пені, і тоді загальна сума боргу може сягнути 19 млн грн!
Наразі існує загроза арешту рахунків підприємства, що призведе до повної зупинки й неможливості надання послуг з благоустрою. Місто може ув’язнути в смітті.
Вихід бачу один – припинити роботу КП «НККП» шляхом ліквідації з одночасним створенням нового підприємства з тими ж функціями й обсягами робіт. Усі робітники перейдуть працювати на нове комунальне підприємство з попередньою назвою «Рідне місто». Такий проєкт рішення виносився на розгляд сесії міської ради, але половина депутатів його не підтримала.
Крім того, на їх розгляд виносився й ще один проєкт рішення – щодо передачі приміщень, які зараз є на балансі КП «НККП», на баланс міського Управління ЖКГ і КБ. Таким чином ми б зберегли ці приміщення у власності міста.
Та це рішення також не набрало достатньої кількості голосів (16 «за» з 31 присутнього), і тепер можливий розвиток подій не важко передбачити: виникає загроза примусового відчуження майна КП «НККП» Державною виконавчою службою за поданням податківців для покриття боргів, що накопичилися. Втратимо і основну базу підприємства, і ритуальну службу, і оранжерею.
Не розумію, кому з депутатів це вигідно, чому так голосують.
Сподіваюся, що наші обранці на наступній же сесії розберуться в ситуації й дійдуть згоди задля користі місту.